previous pauseresume next

‍احیای ۲ هزار و ۷۳۹ بیمار در اورژانسِ بیمارستان‌های استان اصفهان در سال ۹۵

بیمارستانی

رییس اداره اورژانس بیمارستانی استان اصفهان گفت: سال گذشته در استان اصفهان، با احتساب ۵۰ بیمارستان، بیش از یک میلیون نفر به اورژانس بیمارستان‌های اصفهان مراجعه کردند که در این مدت، ۲ هزار و ۷۳۹ بیمار در اورژانس تحت عملیات احیا قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر مهدی نصر با بیان اینکه در حال حاضر ۵۸ بیمارستان اعم از دانشگاهی، خصوصی و خیریه‌ای در این استان فعال هستند، اظهار کرد: از این تعداد، ۳۸ مرکز، دولتی و ۲۱ مرکز وابسته به سایر ارگان‌ها هستند.
وی افزود: در سال ۹۵، ورودی اورژانس‌های بیمارستانی با احتساب ۵۰ بیمارستان، یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۲۵ نفر بود که از این تعداد، ۵۵۱ هزار و ۷۳۱ نفر، بستری و بقیه آنها، پس از دریافت خدمات اورژانسی، ترخیص شدند.
رییس اداره اورژانس بیمارستانی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در این مدت، یک هزار و ۸۳۰ نفر، هنگام مراجعه به اورژانس بیمارستان‌ها، فوت کردند و ۲ هزار و ۷۳۹ نفر در اورژانس، تحت عملیات احیا قرار گرفتند.
دکتر نصر با اشاره به پیشرفت چشمگیرِ استانداردسازی فضای فیزیکی اورژانس‌ها در سال گذشته، تصریح کرد: با شروع طرح تحول نظام سلامت، بیشترِ اورژانس‌های بیمارستانی استان از جمله ۲۰ مرکز بهسازی و ۱۰ اورژانس بازسازی شدند.
وی به انجام ۶۰ بازدید نظارتی- تخصصی در شیفت‌های مختلف بیمارستانی توسط کارشناسان اداره اورژانس بیمارستانی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته، تمامی اطلاعات اورژانس بیمارستانی به صورت نظام‌مند درآمد و اکنون، این اطلاعات اعم از بانک اطلاعاتی نیروی انسانی، تجهیزات بیمارستانی و فضای فیزیکی اورژانس به صورت شناسنامه اورژانس در اداره اورژانس بیمارستانی موجود است.

درباره اورژانس

رفاهی پرسنل

مدیریت امور رفاهی دانشگاه

              تفاهم با شرکت طلوع سفر یاد

             تفاهم با موسسه فرهنگی ورزشی علی بن ابیطالب(ع)

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- چهار راه نظر - ابتداي نظر شرقي- مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: ۸۱۷۳۶۷۵۳۷۱            تلفن:۳۶۲۷۳۲۳۳-۳۶۲۷۷۹۸۴                    نمابر: ۳۶۲۴۰۰۸۸                              تلفن گویا: ۳۶۲۸۴۹۹۹                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir