previous pauseresume next

‍احیای ۲ هزار و ۷۳۹ بیمار در اورژانسِ بیمارستان‌های استان اصفهان در سال ۹۵

بیمارستانی

رییس اداره اورژانس بیمارستانی استان اصفهان گفت: سال گذشته در استان اصفهان، با احتساب ۵۰ بیمارستان، بیش از یک میلیون نفر به اورژانس بیمارستان‌های اصفهان مراجعه کردند که در این مدت، ۲ هزار و ۷۳۹ بیمار در اورژانس تحت عملیات احیا قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر مهدی نصر با بیان اینکه در حال حاضر ۵۸ بیمارستان اعم از دانشگاهی، خصوصی و خیریه‌ای در این استان فعال هستند، اظهار کرد: از این تعداد، ۳۸ مرکز، دولتی و ۲۱ مرکز وابسته به سایر ارگان‌ها هستند.
وی افزود: در سال ۹۵، ورودی اورژانس‌های بیمارستانی با احتساب ۵۰ بیمارستان، یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۲۵ نفر بود که از این تعداد، ۵۵۱ هزار و ۷۳۱ نفر، بستری و بقیه آنها، پس از دریافت خدمات اورژانسی، ترخیص شدند.
رییس اداره اورژانس بیمارستانی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در این مدت، یک هزار و ۸۳۰ نفر، هنگام مراجعه به اورژانس بیمارستان‌ها، فوت کردند و ۲ هزار و ۷۳۹ نفر در اورژانس، تحت عملیات احیا قرار گرفتند.
دکتر نصر با اشاره به پیشرفت چشمگیرِ استانداردسازی فضای فیزیکی اورژانس‌ها در سال گذشته، تصریح کرد: با شروع طرح تحول نظام سلامت، بیشترِ اورژانس‌های بیمارستانی استان از جمله ۲۰ مرکز بهسازی و ۱۰ اورژانس بازسازی شدند.
وی به انجام ۶۰ بازدید نظارتی- تخصصی در شیفت‌های مختلف بیمارستانی توسط کارشناسان اداره اورژانس بیمارستانی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته، تمامی اطلاعات اورژانس بیمارستانی به صورت نظام‌مند درآمد و اکنون، این اطلاعات اعم از بانک اطلاعاتی نیروی انسانی، تجهیزات بیمارستانی و فضای فیزیکی اورژانس به صورت شناسنامه اورژانس در اداره اورژانس بیمارستانی موجود است.

درباره اورژانس

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir