احیا موفق زن جوان ۲۶ ساله در اصفهان با اعزام دو آمبولانس

احیا قلبی ریوی

زن جوان ۲۶ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان ، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

 

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در ساعت ۲۲:۳۰ شنبه ۶ مهر ماه ۹۸، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که زن جوان ۲۶ ساله ای دچارکاهش هوشیاری شده است بلافاصله بطور همزمان دو آمبولانس از نزدیکترین پایگاههای اصفهان بر بالین این زن اعزام شدند که در کمترین زمان ممکن بر بالین این بیمار رسیدند.

عباس عابدی مسئول روابط عمومی اورژانس، افزود: تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۳۵ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این زن را بازگردانند.

وی افزود: این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان دکتر غرضی اصفهان منتقل شد.

گفتنی است آقایان جمیل توکلی و داود فلسفیان کیش تکنسین های حاضر آمبولانس پایگاه ۲۳۶۳ و آقایان ابراهیم احمدی میلاسی و پیمان بهارلو تکنسین های کد کمکی ۲۰۶۳ در این عملیات احیا موفق بودند.

 

انتهای پیام/

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir