احیا موفق زن ۲۲ ساله با اعزام دو آمبولانس در شاهین شهر اصفهان

احیا قلبی ریوی

زن ۲۲ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان شاهین شهر، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

 

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در ساعت ۲:۱۵ بامداد یکشنبه ۳۰ تیر ماه ۹۸، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان شاهین شهر و میمه اعلام شد که زن ۲۲ ساله ای دچارکاهش هوشیاری شده است بلافاصله بطور همزمان دو آمبولانس از نزدیکترین پایگاههای شهرستان بر بالین این مرد اعزام شدند که در کمترین زمان ممکن بر بالین این بیمار رسیدند.

عباس عابدی مسئول روابط عمومی اورژانس ، افزود: تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۳۵ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این زن را بازگردانند.

وی افزود: این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان گلدیس شاهین شهر منتقل شد.

گفتنی است آقایان یاسین جانباز و مسعود قاسمیان تکنسین های حاضر آمبولانس پایگاه گرگاب و آقایان حمید جان محمدی و حسین عباسی تکنسین های کد کمکی در این عملیات احیا موفق بودند.

 

انتهای پیام/

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir