previous pauseresume next

احیا موفق زن ۵۹ ساله با اعزام دو آمبولانس در اصفهان

احیا قلبی ریوی

زن ۵۹ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان ، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان، ساعت ۷:۲۳ دوشنبه ۹ بهمن ماه سال ۹۶، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که زن ۵۹ ساله ای دچارکاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله یک واحد امدادی از نزذیکترین پایگاه اصفهان بر بالین این زن حاضر شد.عباس عابدی مسئول روابط عمومی اورژانس با بیان اینکه این زن ۵۹ساله، دچار سابقه بیماری قلبی بود، افزود: تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام ودرخواست آمبولانس دوم را انجام دادند.پس از حدود ۴۵دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این زن را بازگردانند. وی افزود: این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان الزهرا (س) اصفهان منتقل شد. گفتنی است آقایان سکونتی و قربانی تکنسین های حاضر آمبولانس ۲۲۳۳ و آقایان بابااحمدی و رضایی تکنسین های کد کمکی در این عملیات احیا موفق بودند.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir