احیا موفق مرد مجهول الهویه در اصفهان

احیا قلبی ریوی

مردناشناس ۳۰ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان ، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان،در ساعت۰۰:۳۰ بامداد روزیک شنبه ۳۱ تیرماه ۹۷ ، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که مرد حدودا ۳۰ ساله ای در کنار پارک گلمحمدی در اصفهان دچارکاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله یک واحد امدادی از نزدیکترین پایگاه اصفهان واقع در میدان شهیدعلیخانی ملک شهربر بالین این مرد حاضر شد.

عباس عابدی مسئول روابط عمومی اورژانس افزود: تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام ودرخواست آمبولانس دوم را انجام دادند.پس از حدود ۲۰ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند. وی افزود: این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان دکتر غرضی اصفهان منتقل شد.

گفتنی است آقایان بهنام رنجبر و علی اصغر ملکی تکنسین های حاضر آمبولانس ۲۴۶۳ و آقایان وحید ملکی و یاسین جانباز تکنسین های کد کمکی ۲۳۶۳ در این عملیات احیا موفق بودند.

 

انتهای پیام/

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir