احیا موفق مرد ۳۷ ساله با اعزام دو آمبولانس ۱۱۵ در اصفهان

احیا قلبی ریوی

مرد ۳۷ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان ، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

 

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در ساعت ۱۹:۱۶ یکشنبه ۱۴ مهر ماه ۹۸، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که مرد ۳۷ ساله ای دچارکاهش هوشیاری شده است بلافاصله بطور همزمان دو آمبولانس از پایگاههای ۲۴۹۳ و ۲۱۱۳  اصفهان بر بالین این مرد اعزام شدند که در کمترین زمان ممکن بر بالین این بیمار رسیدند.

عباس عابدی مسئول روابط عمومی اورژانس، افزود: تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۳۰ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند.

وی افزود: این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان دکتر چمران اصفهان منتقل شد.

گفتنی است آقایان فرزاد ابوذر و حامد جوادی تکنسین های حاضر آمبولانس پایگاه ۲۴۹۳ و آقایان اسماعیل احمدی و اسماعیل خالدی تکنسین های کد کمکی ۲۱۱۳ در این عملیات احیا موفق بودند.

 

انتهای پیام/

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir