احیا موفق مرد ۴۶ ساله در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

احیا احیا قلبی ریوی

مرد ۴۶ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان ، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان،در روز یکشنبه ۳ تیرماه ۹۷ ، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که مرد ۴۶ ساله ای در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان  و در حین پیاده شدن از هواپیمای پرواز بوشهر - اصفهان دچارکاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله واحد اورژانس مستقر در فرودگاه اصفهان بر بالین این مرد حاضر شد و بلافاصله با تشخیص ایست قلبی تنفسی درخواست آمبولانس کمکی صورت گرفت که در کمترین زمان آمبولانس ۲۰۷۳ نیز در محل حاضر شد .

عباس عابدی مسئول روابط عمومی اورژانس افزود: تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۲۰ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند.

وی افزود: این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان فیض اصفهان منتقل شد. گفتنی است آقای علی طاهری تکنسین مستقر در فرودگاه و آقایان میثم شفق و حمیدرضا شیرازی تکنسین های کد کمکی ۲۰۷۳ در این عملیات احیا موفق بودند.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir