احیا موفق مرد ۷۰ ساله در شهر بهارستان اصفهان

احیا احیا قلبی ریوی

مرد ۷۰ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان ، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان،در روز سه شنبه ۵ تیرماه ۹۷،  در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که مرد ۷۰ ساله ای دچارکاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله یک واحد امدادی از نزذیکترین پایگاه اصفهان در شهر بهارستان  بر بالین این مرد حاضر شد.

عباس عابدی مسئول روابط عمومی اورژانس با بیان اینکه این مرد ۷۰ ساله، دچار سابقه بیماری قلبی بود، افزود: تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام ودرخواست آمبولانس دوم را انجام دادند.پس از حدود ۳۰ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند.

وی افزود: این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان الزهرا (س) اصفهان منتقل شد. گفتنی است آقایان محمود براتی و احمدرضا حسینی تکنسین های حاضر آمبولانس ۲۱۷۳ و آقایاناسماعیل افشاری و مجید آصفی تکنسین های کد کمکی ۲۲۷۳ در این عملیات احیا موفق بودند

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir