احیا موفق مرد ۷۳ ساله با تلاش دو کد عملیاتی در اصفهان

احیا قلبی ریوی

مرد ۷۳ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان ، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان،در ساعت  ۱۵:۳۶ روز چهار شنبه ۳ مردادماه ۹۷ ، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که مرد ۷۳ ساله ای بدنبال سقوط از ارتفاع حدودا ۳ متری دچارکاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله یک واحد امدادی از نزدیکترین پایگاه اصفهان بر بالین این مرد حاضر شد.

عباس عابدی مسئول روابط عمومی اورژانس با بیان اینکه این مرد ۷۳ ساله، دچار صدمات به سر شده بود، افزود: تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام ودرخواست آمبولانس دوم را انجام دادند.پس از حدود ۲۵ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند. وی افزود: این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس و پس از ثابت سازی بیمار بر روی تخته پشتی بلند، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان الزهرا (س) اصفهان منتقل شد.

گفتنی است آقایان رسول ایرانپور و محمود محمدی تکنسین های حاضر آمبولانس ۲۵۰۳ و آقایان حسین درجیان و محمد امیری تکنسین های کد کمکی ۲۴۹۳ در این عملیات احیا موفق بودند.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir