احیا موفق نوجوان ۱۴ ساله بدنبال غرق شدگی

احیا قلبی ریوی

نوجوان ۱۴ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان چادگان ، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان، در ساعت ۱۱:۴۳ روز جمعه ۱۵ تیرماه ۹۷ ، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان چادگان اصفهان اعلام شد که نوجوان ۱۴ ساله ای بدنبال غرق شدگی در دریاچه سد زایینده رود دچارکاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله یک واحد امدادی از پایگاه های شهرستان چادگان بر بالین این نوجوان حاضر شد.

عباس عابدی مسئول روابط عمومی اورژانس با بیان اینکه این نوجوان با کمک نیرو های هلال احمر از آب خارج شد، افزود: تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام ودرخواست آمبولانس دوم را انجام دادند.پس از حدود ۴۰ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این پسر جوان را بازگردانند.

وی افزود: این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان بوعلی شهرستان چادگان منتقل شد. گفتنی است آقایان سجاد احمدی و پیمان بهارلو تکنسین های حاضر آمبولانس ۳۵۰۳ و آقایان حسن چراغی و رضا بهمن زیاری تکنسین های کد کمکی ۳۵۰۴ در این عملیات احیا موفق بودند.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir