ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به ۱۴ مسموم ناشی از مونوکسید کربن

مسمومیت co

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: ساعت ۱۸ روز پنجشنبه ۲۰ آذرماه جاری در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ شهر اصفهان گزارشی از یک مورد مسمومیت با co در منزلی واقع در فلکه احمدآباد، خیابان ولی عصر (عج) اعلام شد لذا به سرعت یک واحد امدادی به محل حادثه اعزام شد و فرد مسموم را که مردی ۲۸ ساله بود پس از انجام اقدامات درمانی اولیه به بیمارستان خورشید اصفهان منتقل کرد؛ علت این حادثه انتشار گاز منوکسیدکربن به دلیل اشکال در لوله بخاری بوده است.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: همان روز در همان ساعت ۱۸ موردی دیگر از مسمومیت با منوکسیدکربن در منزلی واقع در خیابان فارابی سپاهان شهر اصفهان رخ داد که بلافاصله ۲ واحد امدادی بر بالین مصدومان حاضر شدند و آنها را که ۳ زن و یک نوزاد دختر ۷ روزه بود پس از ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به بیمارستان خانواده اصفهان منتقل کردند. علت این حادثه نیز نصب آبگرمکن در حمام منزل و انتشار گاز CO به دلیل اشکال در آبگرمکن بوده است.
وی تصریح کرد: ساعت ۱۱ و ۲۰ دقیقه روز جمعه نیز فردی در تماس با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرضا اعلام کرد که دچار علایم مسمومیت شده است لذا تکنسین‌های اورژانس پیش بیمارستانی به منزل وی واقع در منظریه شهرضا اعزام شدند و او را که زنی ۴۳ ساله بود پس از انجام اقدامات درمانی فوریت های پزشکی به بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهرضا منتقل کردند.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: در ساعت ۱۹ و ۵ دقیقه جمعه هم ۴ نفر شامل یک مرد، یک زن و ۲ دختربچه در منزل خود واقع در خیابان هزارجریب، خیابان خسروپور به دلیل استفاده از بخاری بدون دودکش دچار مسمومیت با CO شدند لذا با ۱۱۵ تماس گرفتند و درخواست امدادرسانی کردند؛ بلافاصله یک واحد امدادی بر بالین آنها حاضر شد و با انجام اقدامات درمانی فوریت‌های پزشکی، مصدومان را در محل درمان کرد.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: ساعت ۲ بامداد امروز نیز ۴ نفر شامل ۲ مرد و ۲ زن در محله A۲ فولادشهر بر اثر انتشار گاز منوکسیدکربن به علت اشکال در آبگرمکن خانه دچار مسمومیت شدند. لذا تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی فولادشهر به سرعت به محل حادثه اعزام شدند و اقدامات درمانی اولیه را بر روی آنها انجام دادند؛ در پایان ۲ نفر از مصدومان توسط آمبولانس به بیمارستان شهدای لنجان منتقل شدند؛ ۲ مصدوم دیگر نیز برای اعزام به بیمارستان رضایت ندادند.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir