previous pauseresume next

برقراری بیش از ۱۰۸ هزار تماس تلفنی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان در اردیبهشت ماه امسال

اردیبهشت

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با اشاره به برقراری بیش از ۱۰۸ هزار تماس تلفنی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان در اردیبهشت ماه امسال، گفت: در این مدت، تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان به ۱۶ هزار و ۶۶۶ ماموریت اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: در اردیبهشت ماه سال جاری، ۱۰۸ هزار و ۱۵۹ تماس تلفنی با اتاق فرمان ۱۱۵ استان اصفهان برقرار شد که از این تعداد، ۱۶ هزار و ۶۶۶ ماموریت شامل ۱۴ هزار و ۸۵۰ ماموریت شهری و یک هزار و ۸۱۶ ماموریت جاده‌ای انجام شد.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده، ۱۰ هزار و ۹۹۱ مورد غیرتصادفی و ۵ هزار و ۵۹۰ مورد تصادفی بوده است.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در ماموریت‌های اردیبهشت ماه امسال، ۱۲ هزار و ۵۶ مصدوم و بیمار پس از دریافت خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند و ۲ هزار و ۸۵۱ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: بیشترین موارد امدادخواهی در اردیبهشت ماه امسال، به ترتیب با یک هزار و ۷۴۱ مورد مربوط به بیماران قلبی، ۹۹۴ مورد حوادث ناشی از سقوط، ۷۲۳ مورد تنفسی، ۴۱۳ مورد زنان و زایمان و ۱۰ مورد غرق شدگی بوده است.
وی ادامه داد: در این مدت، ۳۱ ماموریت احیای موفق و ۳ مورد کمک به زایمانِ مادر باردار به نام تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی استان اصفهان ثبت شد.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir