previous pauseresume next

افزایش ۱۸ درصدی ماموریت های اورژانس ۱۱۵ اردستان در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴

اردستان

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان اردستان گفت: ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ اردستان در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ با افزایش ۱۸ درصدی روبرو بود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، ولی‌اله سلامی‌زاده اظهار کرد: فوریت‌‌های پزشکی شهرستان اردستان در سال ۹۵ به ۲ هزار و ۶۹۲ ماموریت شامل ۲ هزار و ۳۶ ماموریت شهری و ۶۵۶ ماموریت جاده‌ای اعزام شد و به مصدومان و بیماران اورژانسی امدادرسانی کرد.
وی به انجام یک هزار و ۹۲۴ ماموریت غیرتصادفی در این مدت اشاره کرد و افزود: در سال گذشته، ۷۶۸ حادثه رانندگی در شهرستان اردستان رخ داد که ۳۱۷ مورد از آنها در مناطق شهری و ۴۵۱ مورد در جاده‌های شهرستان بوده است.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان اردستان تصریح کرد: در این مدت، ۲۶ حادثه ویژه در اردستان به وقوع پیوست که ۲۴ مورد از آنها مربوط به تصادفات بود.
سلامی زاده با اشاره به ثبت ۲ ماموریت احیای موفق در فوریت‌های پزشکی شهرستان در سال ۹۵، گفت: در سال گذشته، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی در اردستان به ترتیب با ۴۲۶ مورد مربوط به بیماری‌های قلبی، ۲۱۲ تنفسی، ۱۰۹ سقوط، ۷۶ مسمومیت، ۵۶ حادثه شغلی و ۲۹ مورد سکته مغزی بوده است.
وی با اشاره به افزایش ۱۸ درصدی ماموریت های اورژانس ۱۱۵ اردستان در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، افزود: پرسنل اورژانس پیش‌بیمارستانی اردستان در سال ۹۵، ۵هزار و ۱۴۸ ساعت استقراری داشتند که طرح امداد نوروزی ۹۵ و ۹۶ و مناسبت‌های ملی و مذهبی از جمله این استقراری ها بود.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان اردستان خاطرنشان کرد: راه اندازی پایگاه شهراب در کیلومتر ۳۶ محور زواره- انارک و افتتاح ساختمان جدید آن در بهمن ماه، افتتاح ساختمان جدید پایگاه مهاباد، آغاز عملیات احداث پایگاه نی سیان از بهمن ۹۵ و ایجاد بستر بی ‌سیم تحت پوشش شبکه دیجیتال شهرستان با هزینه ۲۰ میلیون تومان از جمله اقدامات انجام شده اورژانس پیش‌بیمارستانی اردستان در سال گذشته بود.
سلامی زاده با اشاره به اختصاص ۲ دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۵ به این شهرستان گفت: شهرستان اردستان با جمعیتی بالغ بر ۴۲ هزار نفر با به کارگیری ۶ پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی، یک اتاق فرمان و ۴۲ نفر پرسنل در حال ارائه خدمات به شهروندان است.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir