افزایش ۲۶ درصدی ماموریت‌های فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در ۶ ماهه امسال

ماموریت

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: تعداد ماموریت‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۲۶ درصدی مواجه بود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در ۶ ماهه نخست امسال در ۱۰۴ هزار و ۸۷۴ ماموریت، به مصدومان و بیماران اورژانسی امدادرسانی کرد که این عدد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده ۳۴ هزار و ۴۵۸ مورد تصادفی و ۷۰ هزار و ۴۱۶ مورد غیرتصادفی بود.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در این مدت، از مجموع امدادرسانی به مصدومان حوادث رانندگی ۲۶ هزار و ۵۶۳ حادثه در مناطق شهری و ۷ هزار و ۸۹۵ مورد در مناطق جاده‌ای استان بود که براساس این آمار، امدادرسانی به حوادث رانندگی در جاده‌ها در مقایسه با ۶ ماهه سال گذشته با ۳۰ درصد افزایش مواجه بوده است.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: بالگرد امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان در نیمه نخست امسال ۱۱ بار برای انجام ماموریت به پرواز درآمد؛ این در حالی‌ست که در ۶ ماهه سال ۹۵ تعداد ماموریت‌های اورژانس هوایی اصفهان ۴۸ مورد بود.
وی یادآور شد: فوریت‌های پزشکی استان اصفهان درحال حاضر از ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۳۴ پایگاه شامل ۶۸ پایگاه شهری، ۶۵ جاده‌ای و یک پایگاه امداد هوایی برخوردار است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir