previous pauseresume next

افزایش ۴۵ درصدیِ ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ سمیرم در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴

سمیرم

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان سمیرم از افزایش ۴۵ درصدیِ ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ سمیرم در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، محسن مهدوی اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی شهرستان سمیرم در سال ۹۵ تعداد ۲ هزار و ۷۹۲ ماموریت شامل ۲ هزار و ۱۶ ماموریت شهری و ۷۷۶ جاده‌ای را انجام داد که در مجموع این ماموریت‌ها، ۲ هزار و ۹۲ نفر پس از دریافت خدمات درمانی اولیه، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند.
وی با اشاره به افزایش ۴۵ درصدیِ کل ماموریت‌های اورژانس سمیرم در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، افزود: در این مدت، بیماران قلبی با ۳۵۷ نفر و تنفسی با ۱۱۹ نفر بیشترین موارد غیرتصادفی منجر به بستری را شامل شدند.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان سمیرم با اشاره به ثبت ۲ مورد احیای موفق و ۲ مورد کمک به مادر باردار برای زایمان در کارنامه تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ این شهرستان، تصریح کرد: در سال گذشته، ۲۶ حادثه ویژه اورژانسی در سمیرم رخ داد که بیشتر آنها، تصادفات بودند.
مهدوی خاطرنشان کرد: در این مدت، فوریت‌های پزشکی سمیرم، پوشش امداد- سلامت رزمایش پادگان قدس، پیاده روی حرم تا حرم به طول ۱۵ کیلومتر، مانور آتش نشانی و مراسم سیزده آبان و بیست و دوم بهمن را بر عهده داشتند.
وی با اشاره به جابجایی پایگاه چهارراه و استقرار در ساختمان اصلی و بهره‌برداری از آن در مهرماه سال گذشته، افزود: در سال ۹۵، یک دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۵ از ناوگان جدید آمبولانس‌های فوریت‌های پزشکی استان اصفهان به شهرستان سمیرم اختصاص یافت.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان سمیرم گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان با برخورداری از یک اتاق فرمان، یک پایگاه شهری و ۵ پایگاه جاده ای و ۵۰ نفر پرسنل به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به شهروندان است.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir