previous pauseresume next

افزایش ۷۰ درصدی آموزش‌های کمک‌های اولیه فوریت‌های پزشکی اصفهان در سال ۹۵

آموزش

مسئول آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: در سال گذشته، بیش از ۵۰ هزار نفر- ساعت آموزش همگانی کمک‌های اولیه در استان برگزار شد که این عدد، با افزایش ۷۰ درصدی نسبت به سال ۹۴ روبرو بوده است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، مرتضی قادری به آمار آموزش‌های این مرکز در سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۱۶ هزار و ۱۲۰ نفر- ساعت آموزش ویژه پرسنل فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در قالب ۹ منطقه آموزشی در سطح استان برگزار شد.
وی با اشاره به افزایش ۶۵ درصدی آموزش‌های تخصصی پرسنل در مقایسه با سال ۹۴، افزود: دوره های آموزشی مذکور در قالب ۳ عنوان ویژه پزشکان دیسپچ ، ۱۰ عنوان ویژه تکنسین‌ها و ۶ عنوان ویژه امدادگران برگزار شده است.
مسئول آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در سال ۹۵ بیش از ۵۰ هزار نفر- ساعت آموزش همگانی کمک‌های اولیه در استان اجرا شد ، که این میزان نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد رشد داشته است.
قادری خاطرنشان کرد: در خصوص آموزش‌ همگانی ، شهرستان‌های نجف‌آباد، شهرضا، لنجان، شاهین شهر و میمه و فریدن به ترتیب بیشترین آمار را به خود اختصاص دادند.
وی افزود: آموزش تخصصی ACLS و ATLS به میزان بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر- ساعت ویژه پرسنل مراکز درمانی استان اصفهان نیز از دیگر اقدامات واحد آموزش فوریت‌های پزشکی اصفهان در سال ۹۵ بوده است.
مسئول آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان اظهار کرد: در سال گذشته، بیش از ۹ هزار نفر- ساعت آموزش آکادمیک دانشگاهی اعم از تئوری و بالینی برای دانشجویان پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شامل رشته‌های پرستاری، فوریت‌های پزشکی و مدیریت خدمات بهداشتی- درمانی برگزار شد ، که این میزان نیز نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.
قادری ادامه داد: در سال ۹۵، واحد آموزش مرکز فوریت‌های پزشکی اصفهان با همکاری واحد مدیریت بحران این مرکز، بیش از ۴ هزار و دویست نفر- ساعت آموزش مدیریت بحران ویژه پرسنل مراکز بهداشتی- درمانی را برگزار کرد.
وی با بیان اینکه در سال گذشته، ۵ پایگاه آموزشی در شهرستان اصفهان در زمینه آموزش بالینی پرسنل جدیدالورود با واحد آموزش همکاری داشتند ، تصریح کرد: در این مدت، ۴۷۰ روز، کارآموزیِ ۲۴ ساعته در این پایگاه‌ها انجام شد.
مسئول آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان یادآور شد: خوشبختانه در سال ۹۵ موفق شدیم بیش از ۷۰ عنوان کتابِ جدید به مجموعه کتابخانه مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان اضافه کنیم که این کتاب‌ها در حوزه‌های تخصصی اورژانس و مدیریت بحران هستند.
قادری خاطرنشان کرد: در سال گذشته، شرایط ادامه تحصیل در مقطع کاردانی فوریت‌های پزشکی بدون آزمون برای پرسنل عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان فراهم شد و ۱۰ نفر از همکاران موفق شدند به این مقطع راه یابند. شایان ذکر است از ابتدای اجرای این طرح در سال ۹۳، تاکنون ۵۰ نفر از پرسنل اورژانس به مقطع کاردانی فوریت‌های پزشکی راه یافته اند.
قادری گفت: در سال ۹۵ حدود ۳۰۰ نفر از پرسنل جدیدالورود و شاغل، در آزمون علمی و عملیاتی سطح‌بندی فوریت‌های پزشکی شرکت کرده و گواهی سطح بندی خود را دریافت نموده اند.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir