امدادرسانی به ۹۱۶ بیمار و مصدوم توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ نایین در بهار امسال

امدادرسانی

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در بهار امسال، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان نایین در مجموع ماموریت‌های انجام شده خود، به ۹۱۶ بیمار و مصدوم امدادرسانی کردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، تکنسین‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان نایین به ۸۵۶ ماموریتِ امدادرسانی شامل ۲۲۹ حادثه رانندگی و ۶۲۷ حادثه غیرتصادفی اعزام شدند و در مجموع به ۹۱۶ بیمار و مصدوم امدادرسانی کردند.
وی افزود: از کل ماموریت‌های تصادفی در این مدت، ۹۳ مورد شهری و ۱۳۶ مورد جاده‌ای بود که در مجموع، ۲۲۵ نفر از مصدومان این حوادث، پس از دریافت خدمات درمانی اولیه، به بیمارستان منتقل شدند؛ ۹۳ نفر از این مصدومان، راکبان موتورسیکلت بودند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی ماموریت‌های غیرتصادفی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، تصریح کرد: از مجموع موارد غیرتصادفی، بیماران قلبی با ۱۴۰ مورد، حوادث منجر به تروما با ۵۶ مورد و بیماران تنفسی با ۴۵ مورد، بیشترین ماموریت‌ها را به خود اختصاص دادند.
قاسمی خاطرنشان کرد: در مدت ذکر شده، شهرستان نایین ۸ حادثه ویژه اورژانسی را شاهد بود که ۵ مورد از آنها مربوط به حوادث رانندگی بوده است؛ در مجموعِ این حوادث، ۲۹ نفر در بیمارستان بستری و ۲ نفر جان خود را از دست دادند.
وی با اشاره به ثبت یک ماموریت زایمان موفق در کارنامه پرسنل فوریت‌های پزشکی این شهرستان، افزود: در سه ماهه گذشته امسال، ۱۲ هزار و ۲۱۱ تماس با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان نایین برقرار شد.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: پرسنل فوریت‌های پزشکی شهرستان نایین، در این مدت برای پوشش امداد- سلامت برنامه‌ها و مراسم مختلف همچون هفته سلامت، ایام نوروز و انتخابات، یک هزار و ۸۰۰ نفر- ساعت استقراری داشتند.
قاسمی با بیان اینکه شهرستان نایین با وسعت ۲۵ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزار نفر در شرق استان اصفهان واقع شده و روزانه بیش از ۳۲ هزار وسیله نقلیه از جاده‌های این شهرستان عبور می‌کند، ادامه داد: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از ۶ پایگاه، یک اتاق فرمان مشترک با شهرستان خور و ۴۲ نفر تکنسین و امدادگر به صورت ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات به مصدومان و بیماران اورژانسی است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir