امدادرسانی فوریت‌های پزشکی فلاورجان به ۲۳ مادر باردار در نیمه نخست امسال

نوزاد

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در نیمه نخست امسال، فوریت‌های پزشکی شهرستان فلاورجان به ۲۳ مادر باردار امدادرسانی کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان فلاورجان در ۶ ماه ابتدای امسال به بیماران و مصدومان در ۴ هزار و ۱۷۶ حادثه امدادرسانی کردند که از این تعداد، ۲ هزار و ۴۶۳ مورد غیرتصادفی و یک هزار و ۷۱۳ مورد تصادفی بود.
وی افزود: در این مدت، بیشترین موارد امدادرسانی به بیماران حوادث غیر رانندگی با ۹۸۰ مورد مربوط به بیماری‌های داخلی، ۴۴۶ مورد قلب و عروق و ۱۷۶ مورد اعصاب و روان بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در نیمه نخست امسال، فوریت‌های پزشکی فلاورجان به ۲۳ مادر باردار امدادرسانی کرد که در ۲ ماموریت، نوزاد با کمک تکنسین‌های اورژانس قبل از رسیدن به بیمارستان با سلامت کامل به دنیا آمد.
قاسمی ادامه داد: همچنین پرسنل فوریت‌های پزشکی این شهرستان در ۴ ماموریت توانستند بیمار با مشکل ایست قلبی تنفسی را با موفقیت احیا کنند.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع ماموریت‌های انجام شده ۳ هزار و ۴۳۷ بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات درمانی اولیه، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند و ۳۸۴ نفر به همت تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ فلاورجان در صحنه حادثه به صورت سرپایی درمان شدند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، جمعیت شهرستان فلاورجان را ۲۵۰ هزار نفر دانست و گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با ظرفیت ۳ پایگاه شهری، یک اتاق فرمان و ۱۰ نفر پرسنل موظف و ۱۶ نفر اضافه کار به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به مصدومان و بیماران است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir