انتقال ۵ هزار و ۲۶۱ بیمار و مصدوم توسط فوریت‌های پزشکی شاهین‌شهر به بیمارستان

انتقال بیمار

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در نیمه نخست سال جاری، فوریت‌های پزشکی شهرستان شاهین‌شهر و میمه ۶ هزار و ۹۲۳ ماموریت امدادرسانی را انجام داد که در این ماموریت‌ها ۵ هزار و ۲۶۱ بیمار و مصدوم را ضمن ارائه خدمات درمانی اولیه به بیمارستان‌ منتقل کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان شاهین شهر و میمه در ۶ ماهه نخست امسال به ۶ هزار و ۹۲۳ ماموریت شامل ۴ هزار و ۹۴۵ ماموریت غیرتصادفی و یک هزار و ۹۷۸ ماموریت تصادفی اعزام شدند.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های تصادفی در این مدت، یک هزار و ۱۴۸ مورد جاده‌ای و ۸۰۹ مورد شهری و از مجموع ماموریت‌های غیرتصادفی ۴ هزار و ۴۳۳ مورد شهری و ۵۳۳ مورد جاده‌ای بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در نیمه نخست امسال، بیشترین امدادرسانی در حوادث غیر رانندگی شهرستان شاهین شهر ۸۰۷ مورد مربوط به بیماری های قلبی و ۲ هزار و ۳۹۴ مورد تنش عصبی، تشنج و کاهش سطح هوشیاری بود.
قاسمی خاطرنشان کرد: در این مدت، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی این شهرستان تعداد ۴ ماموریت احیای موفق و ۲ مورد کمک به مادر باردار در زایمان را به نام خود ثبت کردند.
وی یادآور شد: پرسنل فوریت‌های پزشکی شاهین شهر در مجموع ماموریت‌هایی که در این مدت انجام دادند، ۵ هزار و ۲۶۱ نفر را پس از انجام اقدامات درمانی اولیه به بیمارستان منتقل و ۲۸۹ نفر را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان افزود: فوریت‌های پزشکی این شهرستان در ۶ ماهه امسال، امداد- سلامت نوروز ۹۶، مراسم ارتحال امام (ره) ، کنکور سراسری، المپیاد ورزشی عشایر، طرح امداد تابستانه، مراسم روز قدس، لیالی قدر و نماز عید سعید فطر را پوشش داد.
قاسمی جمعیت شهرستان شاهین شهر و میمه را ۱۹۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان با ظرفیت ۴ پایگاه شهری، ۵ جاده‌ای، یک اتاق فرمان و ۵۴ نفر نیروی تخصصی به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به مصدومان و بیماران اورژانسی است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir