انتقال ۲۵ بیمار و مصدوم به بیمارستان توسط اورژانس هوایی اصفهان در نیمه نخست امسال

هوایی

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال، بالگرد امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان ۲۵ مصدوم و بیمار را به مراکز درمانی منتقل کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری، بالگرد امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان ۱۳ بار برای انجام ماموریت به پرواز درآمد و ۲۵ بیمار و مصدوم را پس از دریافت خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی از سوی پرسنل اورژانس، به مراکز درمانی استان منتقل کرد.

وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، ۷ مورد مربوط به حوادث رانندگی و ۳ مورد انتقال زن باردار به بیمارستان بوده است.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان یادآور شد: این استان از یک پایگاه امداد هوایی برخوردار است که در مواقعی که محل حادثه در منطقه‌ای صعب العبور بوده و اعزام واحد امدادی زمینی مشکل است یا به سرعت بالا در امدادرسانی به آن حادثه نیاز باشد، به پرواز درآمده و ضمن ارائه خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی از سوی پرسنل اعزامی این پایگاه به بیماران، آنها را به بیمارستان منتقل می‌کند.

دکتر راستین تاکید کرد: در هنگام امدادرسانی با بالگرد امدادی اورژانس، رعایت نکات ایمنی از سوی افراد حاضر در محل حادثه و نزدیکی فرود بالگرد بسیار حائز اهمیت است و مردم باید توجه داشته باشند که ضمن رعایت خونسردی خود، فاصله مطمئن را از بالگرد رعایت کرده و پس از فرود آن، برای همراهی پرسنل فوریت‌های پزشکی در رساندن آنها بر بالین بیمار اقدام کنند.

 

انتهای پیام/

 

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir