انجام بیش از ۱۹ هزار ماموریت توسط پرسنل اورژانس استان اصفهان در مردادماه

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: در مرداد ماه امسال، تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به ۱۹ هزار و ۴۷ ماموریت اعزام شدند و در این عملیات‌ها بیش از ۳ هزار بیمار و مصدوم را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین گفت: در مرداد ماه سال جاری تعداد ۱۱۴ هزار و ۸۹۲ تماس با اتاق فرمان‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان برقرار شد که ۱۹ هزار و ۴۷ مورد از آنها منجر به ماموریت شده است.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده ۱۲ هزار و ۸۱۱ مورد غیرتصادفی و ۸ هزار و ۴۵۵ مورد تصادفی بود که ۷ هزار و ۹۴۵ حادثه رانندگی در نقاط شهری و ۸۸۷ حادثه در مناطق جاده‌ای استان رخ داده است.مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در این مدت ۱۳ هزار و ۴۷۶ بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی، توسط آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل و ۳ هزار و ۴۲۱ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: در پنجمین ماه از سال جاری، بیشترین موارد حوادث غیرتصادفی در استان اصفهان مربوط به بیماران قلبی با یک هزار و ۷۹۳ مورد و پس از آن سقوط با ۹۳۳، مشکلات تنفسی ۷۲۵، زنان و زایمان ۱۲۲ و مسمومیت با CO 15 مورد بوده است.
وی با اشاره به اینکه در این مدت ۷۵ حادثه ویژه اورژانسی در سطح استان رخ داد، اظهار کرد: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در مرداد امسال توانستند ۲۱ بیمار را با موفقیت احیا کنند و در ۵ ماموریت به زنان باردار در زایمان نوزاد یاری رساندند.مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان همچنین به انجام یک ماموریت امداد هوایی در مرداد امسال در استان اصفهان اشاره کرد.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir