اورژانس اصفهان کتاب " کرونا شد فراری" را منتشر کرد

کتاب کرونا شد فراری

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان از انتشار نسخه الکترونیکی کتاب " کرونا شد فراری" خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان با همکاری  شاعری به نام محمد عزیزی با نام مستعار " نسیم" کتابی را با عنوان "کرونا شد فراری" منتشر کرد.
وی افزود: این کتاب به صورت شعری کودکانه با موضوع آشنایی کودکان با بیماری کرونا و نیز اورژانس پیش بیمارستانی تصویرسازی شده است.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: این کتاب با هدف آموزش کودکان در خصوص بیماری کرونا و لزوم توجه به رعایت مسائل بهداشتی پیشگیرانه بدون ترس و اضطراب بیهوده و نیز آشنایی آنان با اورژانس پیش بیمارستانی تهیه، تدوین و به صورت نسخه الکترونیکی منتشر شده است.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: علاقمندان می توانند برای دریافت فایل دیجیتال این کتاب به لینک http://ems.mui.ac.ir/childbook مراجعه کنند.
وی یادآور شد: ویروس کرونا، از خانواده‌ بزرگ ویروس‌ها محسوب می‌شود که از ویروس سرماخوردگی عادی تا عامل بیماری‌های قوی‌تر و شدیدتری همچون سارس و مرس را شامل می‌شود. 
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان تاکید کرد: اگرچه منشأ اصلی انتقال این ویروس معمولا بیماران مبتلا به آن هستند اما باید بدانیم که فرد ناقل بدون هیچگونه علائم بیماری هم می‌تواند منتقل کننده این بیماری باشد.
وی گفت: بسیار مشاهده شده است که پدر و مادر با ترس زیاد از ویروس کرونا باعث استرس در کودکانشان می شوند.
دکتر غفور راستین افزود: توصیه های پزشکی و بهداشتی باید از طریق روش‌های صحیح مانند بازی کردن و کتاب خواندن به کودکان آموزش داده شود چراکه رفتارهای هراس‌انگیز باعث ترس و فوبیا در کودکان خواهد شد که دیگر قابل جبران نخواهد بود.
 

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir