برقراری بیش از ۳۵ هزار دقیقه مکالمه با اتاق فرمان ۱۱۵ خمینی شهر در ۶ ماهه امسال

اتاق فرمان

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال، ۴۶ هزار و ۹۴۳ تماس در قالب ۳۵ هزار و ۲۲۴ دقیقه مکالمه با اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی شهرستان خمینی‌شهر برقرار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان خمینی‌شهر در نیمه نخست امسال ۷ هزار و ۲۴۹ ماموریت را انجام داد که از این تعداد، ۴ هزار و ۵۷ مورد غیرتصادفی و ۳ هزار و ۱۹۲ مورد تصادفی بود.
وی ۶ هزار و ۷۷۷ مورد از کل ماموریت‌های انجام شده را شهری و ۴۷۲ مورد را جاده ای اعلام کرد و افزود: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی خمینی‌شهر در ۶ ماهه امسال ۹ ماموریت احیای قلبی ریوی و ۲ ماموریت کمک به زایمانِ مادر باردار را با موفقیت انجام دادند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در این مدت، ۳ هزار و ۲۸۵ بیمار غیرتصادفی و ۲ هزار و ۸۷۶ مصدوم تصادفی پس از دریافت خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند.
قاسمی به درمان سرپایی ۲۷۸ نفر توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ خمینی‌شهر در صحنه حادثه اشاره و خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه امسال، ۴۶ هزار و ۹۴۳ تماس در قالب ۳۵ هزار و ۲۲۴ دقیقه مکالمه با اتاق فرمان ۱۱۵ خمینی شهر برقرار شد.
وی یادآور شد: در این مدت، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی با ۷۸۶ مورد مربوط به بیماری‌های قلبی، ۳۶۵ تنفسی، ۲۹۰ مورد سقوط، ۱۱۴ مورد مشکلات زنان و زایمان و ۳۹ مورد سوختگی بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، جمعیت شهرستان خمینی‌شهر را بالغ بر ۳۵۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با ظرفیت ۶ پایگاه، یک اتاق فرمان و ۴۳ نفر پرسنل در حال ارائه خدماتِ شبانه روزی و رایگان به شهروندان است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir