برقراری ۳۸۲ هزار و ۷۱۷ تماس امدادخواهی با ۱۱۵ اصفهان در سه ماهه نخست امسال

امار سه مااه نخست سال 98

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت: در سه ماهه نخست امسال ۳۸۲ هزار و ۷۱۷ تماس امدادخواهی با ۱۱۵ اصفهان برقرار شد که از این تعداد، ۶۲ هزار و ۵۹۶ تماس منجر به عملیات امدادرسانی شده است.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین با اشاره به برقراری ۳۸۲ هزار و ۷۱۷ تماس امدادخواهی با اورژانس ۱۱۵ این استان، اظهار کرد: در بهار امسال، واحدهای عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان ۶۲ هزار و ۵۹۶ ماموریت امدادرسانی را انجام دادند که از این تعداد ۴۵ هزار و ۷۴۲ ماموریت، غیرتصادفی و ۱۶ هزار و ۸۵۴ ماموریت تصادفی بوده است.

وی افزود: در این مدت ۴۲ هزار و ۵۹۰ بیمار و مصدوم اورژانسی ضمن دریافت خدمات فوریت های پزشکی برای ادامه درمان به بیمارستان منتقل و ۱۰ هزار و ۸۲۶ نفر با تلاش تکنسین های اورژانس به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان به انتقال ۶ مصدوم اورژانسی توسط بالگرد امدادی ۱۱۵ اشاره و تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال، استان اصفهان ۱۷۱ حادثه ویژه اورژانسی را شاهد بود.

دکتر راستین خاطرنشان کرد: پرسنل فوریت های پزشکی استان اصفهان در این مدت موفق شدند ۱۱۶ عملیات احیای موفق قلبی ریوی و یک‌مورد کمک به مادر باردار در زایمان اورژانسی را در کارنامه خود ثبت کنند.

وی یادآور شد: در سه ماهه امسال بیماری های قلبی با ۵ هزار و ۷۹۹ مورد، تنفسی ۲ هزار و ۲۸۹ و مصدومیت های ناشی از سقوط با یک هزار و ۸۴۹ مورد بیشترین ماموریت های غیرتصادفی را به خود اختصاص دادند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان افزود: در این مدت ۱۸۵ بیمار با مشکل زنان، ۵۲ مصدوم ناشی از مسمومیت با گاز سمی منوکسیدکربن و ۴۰ فرد غرق شده از خدمات فوریت های پزشکی استان اصفهان بهره مند شدند.

 

انتهای خبر/

 

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir