برگزاری ۷۲۰ نفر- ساعت آموزش طرح بها در سه ماهه نخست امسال در شهرستان شهرضا

شهرضا

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در سه ماهه نخست امسال، ۷۲۰ نفر- ساعت آموزش طرح بسیج همگانی احیا در شهرستان شهرضا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال، فوریت‌های پزشکی شهرستان شهرضا یک هزار و ۸۱۲ ماموریت شامل یک هزار و ۳۱۶ ماموریت غیرتصادفی و ۴۹۶ ماموریت تصادفی را انجام داد.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، یک هزار و ۲۹۱ مورد در مناطق شهری و ۵۲۱ مورد در مناطق جاده‌ای بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در سه ماهه امسال، بیماران قلبی با ۴۲۳ مورد، بیشترین تعداد ماموریت‌های غیرتصادفی شهرضا را به خود اختصاص دادند.
قاسمی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی فوتی‌های تصادفات در صحنه حادثه نسبت به سال قبل، خاطرنشان کرد: در این مدت، از مجموع حوادث رانندگی رخ داده در شهرستان شهرضا، ۱۵۵ مورد مربوط به راکبان موتورسیکلت‌ها بوده است.
وی ادامه داد: در بهار امسال، ۱۰ ماموریت احیای موفق به نام تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان به ثبت رسید.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در این مدت، فوریت‌های پزشکی شهرضا به منظور پوشش امداد – سلامت برنامه‌های مختلف از جمله مراسم‌های مذهبی، مسابقات ورزشی و انتخابات، ۷۸۰ ساعت استقرار آمبولانس و یک هزار و ۵۶۰ نفر ساعت استقرار پرسنل را داشته است.
قاسمی افزود: در سه ماهه امسال، ۷۲۰ نفر- ساعت آموزش طرح بسیج همگانی احیا (بها) ویژه اصناف، دانش‌آموزان و دانشجویان برگزار شد.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال، ۲۵ حادثه ویژه در این شهرستان رخ داد که ۱۰ مورد از آنها مربوط به حوادث ترافیکی با بیش از ۵ مصدوم بود و بستری ۵۷ نفر را در بیمارستان‌ها به دنبال داشت.
قاسمی، جمعیت شهرستان شهرضا را بالغ بر ۱۷۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان دارای ۶ پایگاه، یک اتاق فرمان مشترک با شهرستان دهاقان و ۲۸ نفر پرسنل می‌باشد.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir