بیش از ۱۰ هزار تماس با اتاق فرمان ۱۱۵ نطنز در ۶ ماهه امسال برقرار شد

عکس دو

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در نیمه نخست امسال، بیش از ۱۰ هزار تماس با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان نطنز برقرار شد که از این تعداد ۴ هزار و ۳۲۵ تماس مزاحمت تلفنی بود و یک هزار و ۷۴۰ مورد منجر به انجام ماموریت شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۱۰ هزار و ۳۲۹ تماس با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان نطنز برقرار شد که از این تعداد ۴ هزار و ۳۲۵ تماس مزاحمت تلفنی بود و یک هزار و ۷۴۰ مورد منجر به انجام ماموریت شد؛ در سایر تماس ها، مشکل بیمار به صورت مشاوره به امدادخواه، برطرف شد.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده، ۵۵۸ مورد تصادفی و یک هزار و ۱۸۲ مورد غیرتصادفی بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در این مدت، تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی نطنز در حوادث رانندگی، ۵۰۷ مصدوم را پس از ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل و ۲۳ نفر را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند.
قاسمی خاطرنشان کرد: ۱۴۵ نفر از مصدومان حوادث رانندگیِ این مدت در شهرستان نطنز موتورسوار، ۱۲۷ نفر راننده، ۲۵۱ نفر سرنشین و ۲۵ نفر عابر پیاده بودند.
وی با بیان اینکه در حوادث غیرتصادفی نیز ۹۱۲ نفر بستری و ۱۸۹ نفر به صورت سرپایی درمان شدند، گفت: در نیمه نخست امسال، بیشترین بیمارانِ امدادخواه در ماموریت‌های غیرتصادفی، ۳۱۷ نفر بیمار قلبی، ۲۹۰ بیمار تنفسی، ۱۸۸ مصدوم ناشی از سقوط، ۱۳۸ مورد مسمومیت، ۷۳ نفر مصدومِ حوادث و ۳۵ مورد سوختگی بوده‌اند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان افزود: در این مدت، ۲۱ حادثه ویژه در شهرستان نطنز رخ داد که ۱۴ مورد از آنها در ۳ ماهه دوم سال بوده است.
قاسمی اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی شهرستان نطنز با برخورداری از ۴ پایگاه شهری و جاده‌ای، یک اتاق فرمان و ۳۰ نفر پرسنل به صورت ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی به مصدومان حوادث و بیماران اورژانسی است.
وی جمعیت شهرستان را بالغ بر ۴۲ هزار نفر عنوان کرد و گفت: شهرستان نطنز در ۱۲۰ کیلومتری مرکز و در شمال استان اصفهان واقع شده که دارای ۲ بخش مرکزی و امامزاده و ۵۰ روستا و ۴ شهر نطنز، بادرود، خالدآباد و طرف رود است؛ این شهرستان محل گذر آزادراه کاشان-نطنز-اصفهان و جاده ترانزیت تهران - جنوب و خط ریلی تهران -جنوب و تهران-اصفهان-شیراز است و حدود ۴۵۰ کیلومتر جاده‌های اصلی و فرعی را پوشش می‌دهد.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir