previous pauseresume next

بیش از ۳۲ درصد از ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ نایین در سال ۹۵، تصادفات بود

نایین

مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان نایین گفت: در سال ۹۵، تعداد ۳۱۰۰ ماموریت امدادرسانی فوریت‌های پزشکی در نایین انجام شد که بیش از ۳۲ درصد از این ماموریت‌ها مربوط به حوادث رانندگی بوده است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، رضا عباسی اظهار کرد: اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان نایین در سال ۹۵ به بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ ماموریت اعزام شد که ۲ هزار و ۹۰ مورد از آنها، غیرتصادفی و یک هزار و ۱۰ مورد تصادفی بود.
وی افزود: در مجموع ماموریت‌های انجام شده ۲ هزار و ۴۳۰ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند که از این تعداد، ۸۷۲ نفر، مصدومان حوادث رانندگی بودند.
مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان نایین تصریح کرد: در سال گذشته، ۲۹۱ حادثه تصادف موتورسیکلت در شهرستان نایین رخ داد که متاسفانه این تعداد، در مقایسه با سال ۹۴ با افزایش ۱۰.۶ درصدی مواجه بود.
عباسی با بیان اینکه در مدت مذکور، ۳۹۳ بیمار قلبی و ۱۳۵ بیمار تنفسی از خدمات فوریت‌های پزشکی نایین بهره مند شدند، خاطرنشان کرد: این شهرستان در سال گذشته ۳۸ حادثه ویژه را شاهد بود که ۲۷ مورد از آنها، حوادث رانندگی بوده است؛ در مجموع این ماموریت‌ها، ۱۸۰ نفر به بیمارستان منتقل شدند.
وی اظهار کرد: در این مدت، ۱۸۷ نفر در نایین تحت آموزش‌های طرح بها قرار گرفتند و آموزش تخصصی ویژه پرسنل فوریت‌های پزشکی نیز در ۱۳ عنوان برگزار شد.
مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان نایین با اشاره به اختصاص ۳ دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۵ به اورژانس این شهرستان در سال ۹۵، گفت: فوریت‌های پزشکی نایین با برخورداری از ۶ پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی، یک اتاق فرمان مشترک با شهرستان خور و ۴۳ نفر پرسنل به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به شهروندان است.
گفتنی است، شهرستان نایین با جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزار نفر و وسعت ۲۵ هزار کیلومتر مربع، دارای ۴۵۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و ۸۰۰ کیلومتر راه روستایی است؛ این شهرستان در شرق استان و در مسیر کریدور شمال- جنوب و شرق به غرب قرار گرفته است؛ همین امر، بار ترافیکی نسبتا سنگینی را در جاده‌های شهرستان به دنبال دارد، به طوری‌که روزانه بیش از ۳۲ هزار وسیله نقلیه از جاده‌های نایین عبور می‌کنند.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir