بیش از ۱۸۲ هزار ماموریت امدادرسانی در کارنامه فوریت‌های پزشکی اصفهان در ۹ ماهه امسال

نشست خبری

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین صبح روز چهارشنبه سوم دی ماه جاری در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان در ۹ ماهه امسال با حضور در ۱۸۲ هزار و ۱۴ ماموریت به مصدومان و بیمارانِ ۱۳۷ هزار و ۳۵ حادثه غیر رانندگی و مجروحانِ ۴۴ هزار و ۹۷۹ حادثه رانندگی امدادرسانی کردند.

وی افزود: در سه فصل بهار، تابستان و پاییز امسال از مجموع حوادث رانندگی در استان اصفهان ۱۲ هزار و ۸۹۸ مورد در نقاط جاده ای و ۳۲ هزار و ۸۱ مورد در مناطق شهری استان رخ داده است.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه حوادث رانندگی منجر به جرح در این ۹ ماه ۱۹ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است، تصریح کرد: آمارهای ذکر شده در این مدت برای شهرستان اصفهان ۹۲ هزار و ۸۳۵ عملیات اورژانس پیش‌بیمارستانی شامل ۷۲ هزار و ۵۸۸ ماموریت غیرتصادفی و ۲۰ هزار و ۲۴۷ ماموریت تصادفی بوده است.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، اورژانس هوایی فوریت‌های پزشکی استان اصفهان ۳۱ بار به ماموریت اعزام شد و ۴۷ بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کرد که از مجموع این افراد ۱۵ نفر حادثه دیدگان تصادفات رانندگی و ۳ نفر مادر باردار بودند.
وی یادآور شد: اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به استعداد ۱۵۳ پایگاه امدادی شامل ۷۷ پایگاه شهری، ۷۵ جاده ای و یک پایگاه امداد هوایی، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۹ اتاق فرمان در سرتاسر استان به صورت شبانه روزی و رایگان در حال ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به شهروندان است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir