previous pauseresume next

۱۳۲ بیمار قلبی در سال گذشته از خدمات فوریت‌های پزشکی فریدن بهره‌مند شدند

فریدن

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان فریدن گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان در سال گذشته، یک هزار و ۵۲۴ ماموریت امدادرسانی را انجام داد که در این میان، ۱۳۲ بیمار قلبی از خدمات فوریت‌های پزشکی فریدن بهره‌مند شدند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا حاتمی اظهار کرد: پرسنل اورژانس ۱۱۵ شهرستان فریدن در سال ۹۵ به یک هزار و ۵۲۴ ماموریت شامل ۸۷۶ ماموریت غیرتصادفی و ۶۴۸ ماموریت تصادفی اعزام شدند.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، ۹۷۲ مورد در نقاط جاده‌ای شهرستان و ۵۵۲ مورد در مناطق شهری بوده است.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان فریدن تصریح کرد: اورژانس ۱۱۵ این شهرستان در سال گذشته به ۱۳۲ بیمار قلبی، ۶۰ تنفسی، ۲۸۲ مصدوم ناشی از حوادث غیررانندگی، ۲۴ مادر باردار و ۹ مصدوم ناشی از مسمومیت امدادرسانی کرد.
حاتمی، تعداد جان‌باختگان حوادث رانندگی سال گذشته در شهرستان فریدن را ۹ نفر دانست و خاطرنشان کرد: در این مدت، واحدهای امدادی این شهرستان تعداد ۴۸ بیمار و مصدوم را بین مراکز درمانی منتقل کردند.
وی به تخصیص یک دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۵ به فوریت‌های پزشکی فریدن در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در این مدت، اورژانس پیش‌بیمارستانی فریدن به منظور پوشش امداد- سلامت مراسم و برنامه های ملی و مذهبی، ۹۶۱ نفر- ساعت استقرار پرسنل شامل ۵۱۰ ساعت استقرار آمبولانس داشته است.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان فریدن با اشاره به اینکه در سال ۹۵ تعداد ۲۵ هزار و ۲۰۰ تماس با اتاق فرمان ۱۱۵ این شهرستان برقرار شد، گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان با برخورداری از ۲ پایگاه، یک اتاق فرمان به صورت مشترک با بویین و میاندشت و ۱۴ نفر پرسنل به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به شهروندان است. گفتنی است، شهرستان فریدن بالغ بر ۵۳ هزار نفر جمعیت دارد.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir