previous pauseresume next

بیماران قلبی، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرترافیکی شهرضا در سال ۹۵ بودند

شهرضا

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان شهرضا گفت: در سال ۹۵، تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرضا به مصدومان و بیمارانِ ۴ هزار و ۶۹۴ حادثه غیرترافیکی امدادرسانی کردند که بیماران قلبی با یک هزار و ۸۶ مورد، بیشترین تعداد ماموریت‌های غیرتصادفی را شامل شدند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان، حبیب صادقی اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان شهرضا در سال گذشته به ۶ هزار و ۹۰۸ ماموریت شامل ۴ هزار و ۶۹۴ ماموریت غیرترافیکی و ۲ هزار و ۲۱۴ ماموریت ترافیکی اعزام شدند.
وی افزود: در این مدت، از مجموع حوادث ترافیکی رخ داده در این شهرستان، یک هزار و ۴۰۵ مورد در مناطق شهری و ۸۰۹ مورد جاده‌ای بود.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان شهرضا با بیان اینکه راکبین موتورسیکلت با ۴۴۷ مورد، بیشترین موارد حوادث رانندگی شهری را به خود اختصاص دادند، تصریح کرد: از مجموع ماموریت‌های غیرترافیکی نیز ۳ هزار و ۶۱۴ مورد شهری و یک هزار و ۸۰ مورد جاده‌ای بود که بیماران قلبی با یک هزار و ۸۶ مورد بیشترین تعداد ماموریت‌های غیرتصادفی را شامل شدند.
صادقی خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ تعداد ۲۴ ماموریت احیای موفق به نام فوریت‌های پزشکی شهرستان شهرضا به ثبت رسید و سه بیمار برای انجام عمل پیوند عضو توسط واحد امدادی اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل شدند.
وی با بیان اینکه در این مدت، ۲۷ نفر بر اثر مسمومیت با منوکسیدکربن در این شهرستان مصدوم شدند و ۳ نفر جان خود را از دست دادند، گفت: سال گذشته، ۴۵ حادثه ویژه در شهرستان شهرضا رخ داد که ۲۶ مورد از آنها با ۲۰۱ مصدوم مربوط به حوادث رانندگی بوده است.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان شهرضا اظهار کرد: در سال ۹۵، بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر- ساعت آموزش طرح بها در این شهرستان برگزار شد که بیشترین افراد شرکت کننده در این دوره ها، دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان و نیروهای امدادی بودند.
صادقی، جمعیت شهرستان شهرضا را بالغ بر ۱۷۰ هزار نفر عنوان کرد و افزود: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با استفاده از ۶ پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی و ۲۷ نفر پرسنل به صورت ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات اورژانسی به شهروندان است.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir