previous pauseresume next

تصادفات و غرق شدگی در استخر آب؛ بیشترین موارد حوادث ویژه سمیرم در ۶ ماهه امسال

غرق سمیرم

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال، ۱۰ مورد حادثه ویژه در شهرستان سمیرم رخ داد که بیشترین موارد این حوادث به ترتیب مربوط به تصادفات و غرق شدگی در استخر آب بوده است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست امسال، فوریت‌های پزشکی شهرستان سمیرم یک هزار و ۴۹۹ ماموریت را انجام داد که از این تعداد، یک هزار و ۲۹ مورد غیرتصادفی و ۴۱۰ مورد تصادفی بوده است.
وی افزود: در این مدت، تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ این شهرستان به مصدومان حوادث رانندگی در ۲۱۸ مورد تصادف جاده‌ای و ۱۹۲ مورد شهری امدادرسانی کردند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به اینکه در ۶ ماهه امسال ۲۳۶ بیمار قلبی از خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی سمیرم بهره‌مند شدند، تصریح کرد: در مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، یک هزار و ۱۳۶ مصدوم و بیمار پس از دریافت خدمات درمانی اولیه به بیمارستان منتقل شدند و ۲۵۶ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.
وی به انجام ۳ ماموریت زایمان موفق توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی این شهرستان در ۶ ماهه امسال اشاره کرد و گفت: در مدت مذکور ۳۰ نفر از گروه‌های هدف شهرستان سمیرم تحت آموزش‌های طرح بها (بسیج همگانی احیا) قرار گرفتند.
قاسمی با بیان اینکه پرسنل اورژانس ۱۱۵ این شهرستان، پوشش امداد- سلامت مراسم مختلفی از جمله عید فطر، روز قدس و طرح امداد تابستانه را در این مدت برعهده داشتند، افزود: سمیرم در نیمه نخست امسال تعداد ۱۰ حادثه ویژه اورژانسی را شاهد بود که بیشترین موارد این حوادث به ترتیب مربوط به تصادفات و غرق شدگی در استخر آب بوده است.
وی جمعیت شهرستان سمیرم را ۷۰ هزار نفر عنوان کرد و افزود: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از یک پایگاه شهری، ۵ پایگاه جاده‌ای، یک اتاق فرمان، ۸ نفر نیروی موظف و ۲۰ نفر اضافه کار در حال ارائه خدمات درمانی اورژانس پیش‌بیمارستانی به مصدومان است.

درباره اورژانس

رفاهی پرسنل

مدیریت امور رفاهی دانشگاه

              تفاهم با شرکت طلوع سفر یاد

             تفاهم با موسسه فرهنگی ورزشی علی بن ابیطالب(ع)

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- چهار راه نظر - ابتداي نظر شرقي- مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: ۸۱۷۳۶۷۵۳۷۱            تلفن:۳۶۲۷۳۲۳۳-۳۶۲۷۷۹۸۴                    نمابر: ۳۶۲۴۰۰۸۸                              تلفن گویا: ۳۶۲۸۴۹۹۹                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir