تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ نجف‌آباد در سه ماهه امسال ۷ بیمار را احیا کردند

احیا نجف آباد

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در سه ماهه نخست امسال، تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان نجف‌آباد، موفق شدند ۷ بیمار فاقد علائم حیاتی را احیا کنند و به زندگی دوباره بازگردانند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی شهرستان نجف آباد در سه ماهه گذشته ۳ هزار و ۳۴۳ ماموریت را انجام داد که در این ماموریت‌ها، ۲ هزار و ۳۱۱ نفر پس از دریافت خدمات درمانی اولیه از سوی واحد اورژانس پیش‌بیمارستانی، به مراکز درمانی منتقل و ۴۱۷ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.
وی افزود: از مجموع این ماموریت‌ها، یک هزار و ۳۰۶ مورد ترافیکی و ۲ هزار و ۳۷ مورد غیرترافیکی بودند که حوادث رانندگی در این مدت، بستری یک هزار و ۴۴ نفر و حوادث غیررانندگی بستری یک هزار و ۲۷۵ نفر را به دنبال داشت.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با بیان اینکه ۹۶۳ مورد از تصادفات این شهرستان در مناطق شهری و ۳۴۳ مورد در مناطق جاده‌ای رخ داده است، تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال، از مجموع حوادث رانندگی در شهرستان نجف آباد، ۶۴۱ مورد تصادفات موتوری، ۳۳۹ مورد خودروی سواری و ۱۷۸ مورد تصادف با عابر بوده است.
قاسمی ادامه داد: همچنین در این مدت، ۲۸۳ مورد از ماموریت‌های غیرترافیکی مربوط به بیماران قلبی، ۲۳۵ مورد داخلی اعصاب، ۱۷۴ مورد مصدومیت ناشی از سقوط، ۱۱۸ مورد بیماران تنفسی، ۹۰ مصدومیت ناشی از حوادث و ۴ مورد غرق‌شدگی بوده است.
وی با بیان اینکه نجف آباد در سه ماهه گذشته، وقوع ۲۳ حادثه ویژه اورژانسی را شاهد بود، خاطرنشان کرد: در این مدت، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی این شهرستان، ۷ ماموریت احیای موفق و یک مورد کمک به زن باردار در زایمان را به نام خود ثبت کردند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان یادآور شد: در بهار امسال، ۱۶۳ نفر از گروه‌های هدف شهرستان نجف‌آباد، تحت آموزش‌های طرح بها (بسیج همگانی احیا) قرار گرفتند.
قاسمی، جمعیت شهرستان نجف آباد را ۳۳۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از ۷ پایگاه با ۸ واحد امدادی، ۴۱ نفر پرسنل و یک اتاق فرمان متشکل از پرسنل خانم، به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی به مصدومان حوادث و بیماران اورژانسی است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir