ثبت ۱۷ ماموریتِ کمک به زایمان مادر باردار در کارنامه فوریت‌های پزشکی اردستان

کمک به زایمان

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال، تعداد ۱۷ ماموریتِ کمک به زایمان مادر باردار در کارنامه فوریت‌های پزشکی شهرستان اردستان به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان اردستان به یک هزار و ۶۵۳ ماموریت اعزام شدند و یک هزار و ۳۰۱ بیمار و مصدوم را پس از انجام اقدامات درمانی اولیه توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل و ۱۶۱ نفر را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده، یک هزار و ۳۶۱ مورد شهری و ۲۹۲ مورد جاده‌ای بود.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در این مدت، یک هزار و ۱۷۷ ماموریت غیرتصادفی انجام شد که ۲۶ درصد از آنها معادل ۳۰۳ مورد مربوط به بیماری‌های قلبی، ۱۲ درصد معادل ۱۳۴ مورد تنفسی، ۷ درصد معادل ۷۹ مورد مصدومیت ناشی از سقوط و ۳ درصد معادل ۳۴ مورد مسمومیت بوده است.
قاسمی خاطرنشان کرد: از مجموع ۴۷۰ ماموریت تصادفی نیز ۲۲۵ مورد شهری و ۲۴۵ مورد جاده‌ای بود.
وی با اشاره به وقوع ۱۴ حادثه ویژه اورژانسی در این مدت در شهرستان اردستان، یادآور شد: در ۶ ماهه نخست امسال، تعداد ۲ ماموریت احیای موفق و ۱۷ مورد کمک به زایمان مادر باردار در کارنامه فوریت‌های پزشکی این شهرستان به ثبت رسید.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، تعداد کل تماس‌های برقرار شده با اتاق فرمان ۱۱۵ اردستان را در مدت مذکور ۱۵ هزار و ۳۸۵ تماس اعلام کرد و گفت: پرسنل فوریت‌های پزشکی این شهرستان در بهار و تابستان امسال، یک هزار و ۹۶۳ ساعت استقراری داشتند.
گفتنی است، اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان اردستان با برخورداری از ۶ پایگاه، یک اتاق فرمان و ۳۸ نفر پرسنل به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به امدادخواهان است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir