previous pauseresume next

ثبت ۲۵ احیای موفق به نام تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی اصفهان در فروردین ماه امسال

احیا

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: در فروردین ماه سال جاری، ۲۵ ماموریت احیای موفق به همت تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: در فروردین ماه سال جاری، ۱۰۸ هزار و ۱۵۹ تماس با اتاق فرمان ۱۱۵ برقرار و از این تعداد، ۱۶ هزار و ۵۴۵ مورد منجر یه ماموریت شد.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، ۱۴ هزار و ۴۱۱ مورد، شهری و ۲ هزار و ۱۳۴ مورد جاده‌ای بود که در کل، ۱۱ هزار و ۸۹۶ ماموریت برای امدادرسانی به بیماران و مصدومان حوادثِ غیرتصادفی و ۴ هزار و ۶۰۱ ماموریت امدادرسانی به حوادث تصادفی انجام شده است.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در نخستین ماه از سال ۹۶، تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان، ۱۲ هزار و ۱۹۹ بیمار و مصدوم را پس از انجام خدمات درمانی اولیه، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل کردند و ۳ هزار و ۱۱۳ نفر را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند.
دکتر راستین با بیان اینکه در این مدت، بالگرد امدادی اورژانس ۱۱۵ اصفهان برای انجام ۲ ماموریت، به پرواز درآمد، خاطرنشان کرد: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی اصفهان در فرورین امسال، ۲۵ مورد احیای موفق و ۲ مورد کمک به زایمان مادر باردار را در کارنامه خود به ثبت رساندند.
وی گفت: در این مدت، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی به ترتیب با یک هزار و ۸۷۸ مورد مربوط به مشکلات قلبی، ۷۶۲ تنفسی، ۷۵۶ حادثه ناشی از سقوط، ۳۹۸ مورد مشکل زنان و زایمان، ۴۹ مسمومیت با منوکسیدکربن و ۱۶ مورد غرق شدگی بوده است.
/پایان پیام

درباره اورژانس

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir