حضور واحدهای امدادی فوریت‌های پزشکی اصفهان در محل سقوط هواپیمای ATR آسمان تا پایان عملیات

سقوط هواپیمای مسافربری

واحدهای امدادی فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از ساعات اولیه سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج، در محل سانحه مستقر شدند و تا پایان عملیات کشف و انتقال اجساد در محل حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین، مدیر این مرکز گفت: از ساعات اولیه وقوع سانحه سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج در ارتفاعات کوه دنا، جلسه مدیریت بحران در بخشداری دناکوه از توابع شهرستان سمیرم با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد.

وی افزود: پس از انجام هماهنگی‌های لازم، تعداد ۲۲واحد امدادی از فوریت‌های پزشکی  در قالب ۲۰دستگاه آمبولانس ، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس  و یک دستگاه خودرو فرماندهی متشکل از ۵۰نفر پزشک ، کارشناس و تکنسین فوریتهای پزشکی از اورژانس  در محل حادثه مستقر شدند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: از مجموع این واحدهای امدادی، ۸کدِ عملیاتی در دامنه کوه و خودروی اتوبوس آمبولانس در دو راهی روستای کهنگان  و بقیه در روستای بیده استقرار یافتند.

دکتر راستین خاطرنشان کرد: بالگرد امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان نیز از روز دوم حادثه، در محل استقرار یافته و چندین  مرتبه برای انجام عملیات تجسس برفراز کوه دنا به پرواز درآمد.

وی اظهار کرد: واحدهای عملیاتی فوریت‌های پزشکی اصفهان،   به ۲ نفر از خانواده‌های متوفیان و چندین بیمار بصورت سرپایی و انتقال به مراکز درمانی امدادرسانی کردند

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه محل سقوط هواپیما در ارتفاع چهارهزار متری کوه دنا بوده است، افزود: فاصله ۱۲ کیلومتری محل استقرار واحدهای امدادی تا مرکز بخش، صعب العبور بودن مسیر و سرمای شدید منطقه، شرایط سختی را برای تیم‌های امدادی ایجاد کرده است؛ اما تعدادی از واحدهای فوریت‌های پزشکی اصفهان و بالگرد اورژانس هوایی تا پایان عملیات همچنان در محل حادثه حضور خواهند داشت.

دکتر راستین یادآور شد: از ابتدای وقوع این سانحه، اتوبوس آمبولانس فوریت‌های پزشکی یاسوج و ۲۰ دستگاه آمبولانس  و تیمهای پزشکی و نمایندگان  اورژانس کشور نیز در محل حضور داشته‌اند تیمهای یاسوج برای ادامه امدادرسانی در شهر سی سخت از توابع یاسوج مستقر شده اند.

 

 

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir