حمل و نقل غیرمجاز اتباع افغانی در اصفهان، ۱۳ نفر از آنها را در سه ماهه اخیر به کام مرگ کشید

تبعه افغان

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه متاسفانه برخی رانندگان تعداد زیادی از اتباع افغان را به صورت غیرمجاز بین شهرها جابجا می کنند، گفت: این اقدام در سه ماهه اخیر حوادث جاده‌ای زیادی را به دنبال داشت و در پی آن، ۶۸ نفر از اتباع بیگانه مصدوم شدند و ۱۳ نفر از آنها جان خود را از دست دادند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: در تاریخ ۱۲ آذرماه بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی پژو در جاده مورچه خورت که به صورت غیرمجاز ۱۲ نفر تبعه افغان را سوار کرده و با سرعت بسیار بالا در حرکت بود، ۹ نفر مصدوم شدند و ۳ نفر جان خود را از دست دادند.

وی افزود: روز دوم آذرماه نیز واژگونی خودروی سمند در جاده اردستان به مهاباد، مصدومیت ۹ تبعه افغان و مرگ دو نفر را به دنبال داشت.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: یکم آبان ماه نیز برخورد سمند با خودروی خاور در اتوبان نطنز- کاشان، ۶ مصدوم و یک فوتی برجای گذاشت؛ همچنین بر اثر واژگونی خودروی سمند در محور نایین- اردستان در روز ۲۹ مهرماه، ۹ افغان مصدوم و ۳ نفر فوت کردند.

دکتر راستین خاطرنشان کرد: در حوادثی دیگر، بر اثر واژگونی خودروی پژو ۴۰۵ در مسیر نایین به اردستان در تاریخ ۲۵ مهرماه ۱۰ نفر مصدوم و ۲ نفر فوت کردند؛ واژگونی یک خودروی پژو ۴۰۵ دیگر نیز در تاریخ ۲۲ مهرماه امسال قبل از ایست بازرسی رامشه مصدومیت ۱۲ نفر و جان باختن یک نفر را به دنبال داشت.

وی یادآور شد: همچنین در پی واژگونی یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس در روز ۲۰ شهریور امسال ۱۳ تبعه بیگانه مصدوم شدند و یک نفر جان خود را از دست داد.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir