previous pauseresume next

۶۸ درصد از حوادث رانندگی خمینی‌شهر در سال ۹۵ مربوط به تصادفات نقلیه موتوری بود

خمینی شهر

مسوول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان خمینی‌شهر گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان در سال ۹۵ به مصدومانِ ۵ هزار و ۹۹۲ حادثه رانندگی امدادرسانی کرد که ۶۸ درصد از این حوادث مربوط به تصادفات نقلیه موتوری بود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، مسعود پیرحاجی اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان خمینی‌شهر در سال گذشته به ۱۲ هزار و ۷۵۰ ماموریت اعزام شدند که این عدد در مقایسه با سال ۹۴ بیش از ۱۰ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: از مجموع این ماموریت‌ها ۵ هزار و ۹۹۲ مورد تصادفی و ۶ هزار و ۷۵۸ مورد غیرتصادفی بوده است.
مسوول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان خمینی‌شهر با بیان اینکه ۶۸ درصد از حوادث رانندگی در این مدت مربوط به تصادفات نقلیه موتوری بود، تصریح کرد: واحدهای امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان در سال گذشته به یک هزار و ۷۲۶ بیمار قلبی، یک هزار و ۲۶۱ تنفسی، یک هزار و ۱۴۹ بیمار مغزی، ۴۵۳ نفر با مشکل زنان و زایمان، ۱۸۹ مصدوم ناشی از مسمومیت و ۴۲۵ مصدوم ناشی از سقوط امدادرسانی کردند.
پیرحاجی خاطرنشان کرد: در مدت مذکور ۶۶ حادثه ویژه با ۱۵۰ نفر مصدوم در این شهرستان رخ داد که این تعداد حادثه ویژه در مقایسه با سال ۹۴، هفت درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: از مجموع حوادث ویژه در سال ۹۵، تعداد ۲۷ مورد با ۴۷ مصدوم مربوط به مسمومیت با منوکسیدکربن و ۳۱ مورد با ۸۸ مصدوم مربوط به تصادفات بود.
مسوول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان خمینی‌شهر با بیان اینکه مسمومیت با CO در سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است، گفت: در سال ۹۵، تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان موفق شدند تعداد ۳۱ مورد احیای موفق و ۲ ماموریت زایمان موفق در منزل را به نام خود ثبت کنند.
پیرحاجی اظهار کرد: پرسنل فوریت‌های پزشکی خمینی شهر در سال گذشته، امداد- سلامت ایام بازگشایی مدارس و کنگره بزرگداشت شهدا را پوشش دادند و در مانور آموزشی برخورد با مصدوم پرتوی و شیمیایی، امدادرسانی به زائران حسینی در مرز مهران و کنگره بزرگداشت شهدا شرکت کردند.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۵۰ هزار و ۴۹۳ تماس تلفنی با اتاق فرمان خمینی‌شهر برقرار شد، افزود: فوریت‌های پزشکی شهرستان خمینی‌شهر با استفاده از ۶ پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی و ۴۵ نفر پرسنل به صورت رایگان و شبانه روزی در حال ارائه خدمات اورژانسی به شهروندان است.
مسوول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان خمینی‌شهر گفت: اتاق فرمان این شهرستان با برخورداری از یک نفر پزشک و یک نفرکارشناس پرستاری در هرشیفت کاری و بهره وری از تجهیزات پیشرفته نظیر دستگاه ضبط مکالمات تلفنی و بیسیم به‌صورت ۲۴ ساعته به تمام تماس های ورودی ۱۱۵ پاسخ داده و خدمات رسانی به شهروندان را بر عهده دارد؛ افراد حاضر در اتاق فرمان ضمن پاسخ‌دهی به تماس، پس از گرفتن شرح حال تلفنی از تماس‌گیرنده نظیر سن، جنس، سوابق بیماری و مشکل کنونی بیمار و در موارد تصادفی، نوع تصادف و محل آسیب دیده، درصورت نیاز واحد امدادی را اعزام و یا امدادخواه را راهنمایی می‌کند.

درباره اورژانس

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir