previous pauseresume next

۷۰ درصد از ماموریت‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان دهاقان در سال ۹۵، غیرتصادفی بودند

دهاقان

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان دهاقان گفت: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ این شهرستان در سال ۹۵ به یک هزار و ۲۲۸ ماموریت اعزام شدند که ۷۰ درصد از این ماموریت‌ها، غیرتصادفی بودند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، غلامرضا پورمحمدی اظهار کرد: در سال گذشته، اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان دهاقان، یک هزار و ۲۲۸ ماموریت را انجام داد که از این تعداد، ۷۵۷ مورد در مناطق شهری و ۴۷۱ مورد در نقاط جاده‌ای شهرستان بوده است.
وی با بیان اینکه از مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، ۸۶۱ مورد غیرتصادفی و ۳۶۷ مورد تصادفی بود، افزود: در سال۹۵، بیماران قلبی با ۲۷۸ مورد، تنفسی ۱۷۴، زنان و زایمان ۳۶، حوادث و سقوط ۶۶ مورد و مسمومیت با ۲۳ مورد امدادخواهی، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی در شهرستان دهاقان بودند.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان دهاقان تصریح کرد: از مجموع ماموریت‌های جاده‌ای در این مدت، ۲۹۶ مورد غیرتصادفی و ۱۸۱ مورد تصادفی بوده است.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان دهاقان در سال گذشته، ۹۴۸ نفر را پس از انجام خدمات درمانی پیش‌بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل و ۱۵۹ نفر را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند.
وی با اشاره به افزایش ۷ درصدی ماموریت‌های فوریت‌های پزشکی دهاقان در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، گفت: در سال گذشته، یک مورد احیای موفق و امدادرسانی به ۲ حادثه ویژه در شهرستان دهاقان در کارنامه فوریت‌های پزشکی این شهرستان ثبت شد.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان دهاقان با اشاره به افتتاح و راه اندازی اتاق فرمان این شهرستان به‌صورت مشترک در محل اتاق فرمان شهرضا در شهریور ماه سال ۹۵، افزود: فوریت‌های پزشکی دهاقان با برخورداری از ۳ پایگاه شامل ۲ پایگاه شهری و یک جاده‌ای و ۱۴ نفر پرسنل به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی به شهروندان است.
پورمحمدی تصریح کرد: شهرستان دهاقان با ۴۰ هزار نفر جمعیتِ شهری و روستایی، یکی از خروجی‌های استان اصفهان به سمت استان چهارمحال و بختیاری است.

درباره اورژانس

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir