رونمایی از دستاوردهای پژوهشی اورژانس استان اصفهان به مناسبت هفته پژوهش

دستاورد پژوهشی

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان به مناسبت هفته پژوهش در تاریخ چهارم دی ماه جاری با حضور دکتر چنگیز رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از دستاوردهای پژوهشی خود رونمایی کرد.

وی افزود: رونمایی از کتاب " نگاهی به پژوهشگران و نخبگان سازمان اورژانس کشور"، رونمایی از کتاب "چکیده مقالات نخستین کنفرانس ملی دستاوردهای نوین در حوزه اورژانس" و رونمایی از بانک اطلاعاتی اختراعات پرسنل سازمان اورژانس کشور از جمله اقدامات انجام شده در این روز بود.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: پس از انجام مراسم رونمایی ها، نتایج نخستین جشنواره نخبگان سازمان اورژانس کشور اعلام و سپس با حضور دکتر چنگیز از رتبه نخست نخبگان " اکبر شهبازی" مسئول واحد تحقیقات و فناوری فوریت های پزشکی استان اصفهان تقدیر شد.
دکتر راستین به دیگر برنامه های اجرا شده اخیر اشاره کرد و گفت: اخیرا برگزاری نخستین جشنواره نخبگان سازمان اورژانس کشور را داشتیم که بعد از فراخوان کشوری تعداد ۴۰ اختراع دریافت شد؛ این اختراعات از سوی کمیته علمی بررسی و از اداره ثبت اختراع استعلام گرفته شد که تعداد ۷ اختراع به دلیل نداشتن شماره ثبت رد شدند.
وی افزود: سایر اختراعات توسط کمیته علمی امتیازبندی و ۳ نفر با امتیاز بیشتر به عنوان نخبگان سازمان انتخاب شدند که " اکبر شهبازی" مسئول تحقیقات و فناوری اورژانس استان اصفهان و دبیر شورای پژوهشی قطب مرکزی سازمان اورژانس کشور حائز رتبه نخست، " حسین معین جهرمی" از شهر شیراز رتبه دوم و " محمدحسن امیرسالاری" از شهر جهرم حائز رتبه سوم شدند.
دکتر راستین به برگزاری نخستین همایش علمی پژوهشی سازمان اورژانس کشور با عنوان نخستین کنفرانس علمی دستاوردهای نوین در حوزه اورژانس اشاره و تصریح کرد: این همایش برای نخستین بار در کشور و در حوزه اورژانس پیش‌بیمارستانی برگزار و حدود ۳۰۰ مقاله علمی پژوهشی دریافت شد که با توجه به بارِ علمی برنامه حدود یکصد مقاله مورد تایید هیات علمی واقع شد.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه همایش مذکور در تاریخ ۲۹ آذرماه سال جاری به صورت مجازی برگزار شد، خاطرنشان کرد: چکیده این مقالات به صورت کتابچه ثبت، چاپ و منتشر شد؛ همچنین مقالات پذیرفته شده برای سایت های پژوهشی معتبر از جمله سیویلیکا به منظور نمایه سازی مقالات ارسال شد.
وی همچنین به تشکیل بانک اطلاعاتی پژوهشگران و نخبگان سازمان اورژانس کشور در قالب کتاب اشاره و اظهار کرد: طی یک فراخوان حدود یکصد پژوهشگر فعال در حوزه اورژانس ثبت نام کردند که به صورت تلفنی با تمامی این افراد مصاحبه انجام و اطلاعاتی از جمله مشخصات فردی، اختراعات، کتاب های چاپ شده، مقالات، موفقیت های کسب شده و سوابق شغلی آنان جمع آوری و در قالب کتاب تدوین شد.
دکتر راستین گفت: تمامی برنامه های ذکر شده زیر نظر واحد تحقیقات و فناوری مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان انجام شده است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir