۱۲۰ ساعت پوشش امداد- سلامت فوریت‌های پزشکی در شهرستان فریدن در پاییز امسال

پوشش

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در پاییز امسال، پرسنل فوریت‌های پزشکی شهرستان فریدن در مجموع با ۱۲۰ ساعت استقرار، امداد- سلامت ایام بازگشایی مدارس، مراسم تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی (ع) و فوتبال لیگ برتر استانی را پوشش دادند.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد:تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان فریدن در سه ماهه سوم سال جاری به ۴۱۲ ماموریت شامل ۲۶۲ ماموریت غیرتصادفی و ۱۵۰ ماموریت تصادفی اعزام شدند.

وی افزود: از مجموع حوادث رانندگی در این مدت، ۱۲۴ مورد در مناطق جاده‌ای و ۲۶ مورد در نقاط شهری فریدن رخ داده است.

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به وقوع ۸ حادثه ویژه در پاییز امسال در این شهرستان تصریح کرد: در این مدت، بیماران داخلی بیشترین امدادخواهان فوریت‌های پزشکیِ غیرتصادفی در شهرستان فریدن بودند؛ پس از آن، ۴۵ بیمار قلبی، ۲۳ مصدوم ناشی از سقوط و ۷ مورد مسمومیت با گاز سمی منوکسیدکربن از خدمات اورژانس ۱۱۵ این شهرستان بهره‌مند شدند.

قاسمی خاطرنشان کرد: در سه ماهه سوم امسال، ۳۴۷ بیمار و مصدوم پس از استفاده از خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی در فریدن، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل و ۶۵ نفر به همت تکنسین‌های اورژانس به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.

وی یادآور شد: در این مدت، پرسنل فوریت‌های پزشکی این شهرستان در مجموع با ۱۲۰ ساعت استقرار، پوشش امداد- سلامت ایام بازگشایی مدارس، مراسم تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی (ع) و فوتبال لیگ برتر استانی را برعهده داشتند.

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، جمعیت شهرستان فریدن را ۵۳ هزار نفر دانست و گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از ۲ پایگاه شهری و جاده‌ای، یک اتاق فرمان ۱۱۵ مشترک با شهرستان بویین و میاندشت و ۱۳ نفر پرسنل به صورت شبانه‌روزی و رایگان در حال ارائه خدمات به شهروندان است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir