سرنشینان خودروها، بیشترین مصدومان حوادث رانندگی سال ۹۵ در شهرستان نطنز بودند

نطنز

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان نطنز گفت: در سال ۹۵ تعداد ۹۹۹ ماموریت تصادفی توسط اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان انجام شد که ۳۴۷ نفر از مصدومان این حوادث، سرنشینان خودروها بودند.
 

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان، حسین مخلصی اظهار کرد: در سال گذشته، تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان نطنز به ۲ هزار و ۸۵۴ ماموریت شامل ۲ هزار و ۲۳۷ ماموریت شهری و ۶۱۷ جاده‌ای اعزام شدند.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در سال ۹۵، تعداد ۹۹۹ مورد مربوط به حوادث رانندگی بود که در این ماموریت‌ها ۹۲۵ نفر توسط واحدهای امدادی اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان‌های نطنز و شهرهای مجاور منتقل و ۳۸ نفر با تلاش تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی در محل حادثه به صورت سرپایی درمان شدند.
مسئول امور پایگاه های فوریت‌های پزشکی شهرستان نطنز تصربح کرد: از مجموع مصدومان حوادث رانندگی این شهرستان در سال گذشته، ۳۳۳ نفر موتور سوار، ۲۷۵ نفر راننده، ۳۴۷ نفر سرنشین، ۲۷ نفر عابر پیاده و ۱۷ نفر سایر موارد بوده‌اند.
مخلصی با بیان اینکه در این مدت، از مجموع ۱۸۵۵ بیمار غیرتصادفی، ۱۴۱۰ نفر به بیمارستان منتقل و ۳۱۴ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند، خاطرنشان کرد: در سال گذشته، ۳۰۳ بیمار قلبی، ۱۸۷ تنفسی، ۲۱۵ مصدوم ناشی از سقوط، ۴۱ بیمار ناشی از مسمومیت، ۲۸ مصدوم دچار سوختگی و ۱۰ بیمار با مشکل زنان از خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی نطنز استفاده کردند.
وی با اشاره به وقوع ۱۹ حادثه ویژه در این شهرستان در سال ۹۵ شامل تصادفات و گازگرفتگی، افزود: در این مدت، تعداد ۲ ماموریت احیای موفق به نام تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان نطنز به ثبت رسید.
مسئول امور پایگاه های فوریت‌های پزشکی شهرستان نطنز اظهار کرد: سال گذشته، ۵۶۹ نفر از شهروندان نطنز از جمله برادران و خواهران بسیجی، پرسنل ادارات و نهادها، دبیران، دانش آموزان، پرسنل و داوطلبان و غنچه های جمعیت هلال احمر و کشاورزان تحت آموزش‌های طرح بها قرار گرفتند.
مخلصی گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از ۴ پایگاه شهری و جاده ای، یک اتاق فرمان، ۳۰ نفر پرسنل و ۴ دستگاه آمبولانس فعال شامل ۲ دستگاه اسپرینتر ۳۱۴ و ۲ دستگاه اسپرینتر ۳۱۵ جدید و همچنین ۲ دستگاه آمبولانس اسپرینتر ۳۱۴ و تویوتا هایس ذخیره، به صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات اورژانسی به شهروندان است.
وی افزود: شهرستان نطنز با جمعیتی بالغ بر ۴۴ هزار نفر در شمال استان اصفهان واقع شده است؛ این شهرستان دارای دو بخش مرکزی و امامزاده، دو منطقه کوهستانی و کویری با جاذبه های گردشگری و زیارتی و ۴ شهر است که محل گذر آزادراه کاشان-نطنز-اصفهان، جاده ترانزیتی تهران – جنوب، راه آهن تهران - اصفهان و تهران- جنوب می‌باشد.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir