شهرستان لنجان در سه ماهه امسال، یک هزار و ۱۷۳ حادثه رانندگی را شاهد بود

فلاورجان

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان از امدادرسانی فوریت‌های پزشکی شهرستان لنجان به یک هزار و ۱۷۳ حادثه رانندگی در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، ۲ هزار و ۶۰۳ ماموریت فوریت‌های پزشکی در شهرستان لنجان انجام شد که در این ماموریت‌ها، ۲ هزار و ۱۱۸ نفر پس از دریافت خدمات درمانی پیش‌بیمارستانی، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل و ۱۸۰ نفر توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی به صورت سرپایی درمان شدند.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، یک هزار و ۴۳۰ مورد غیرتصادفی و یک هزار و ۱۷۳ مورد تصادفی بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: از کل حوادث رانندگی رخ داده در این مدت، ۶۸۰ مورد در مناطق شهری و ۴۹۳ مورد در نقاط جاده‌ای استان رخ داده است.
قاسمی خاطرنشان کرد: بیشترین موارد غیرتصادفی در سه ماهه امسال به ترتیب با ۲۳۸ مورد مربوط به بیماری‌های قلبی، ۲۱۲ مورد تنفسی و ۱۰۶ مورد سقوط بوده است.
وی تصریح کرد: در این مدت، ۵ ماموریت احیای موفق توسط تکنسین‌های اورژانس‌ پیش‌بیمارستانی لنجان انجام شد.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، جمعیت شهرستان لنجان را بالغ بر ۲۵۵ هزار نفر عنوان کرد و گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان از سه پایگاه شهری، ۲ پایگاه جاده‌ای، یک اتاق فرمان و ۳۴ نفر پرسنل برخوردار است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir