شهروندانِ کرونایی ۶۱ تا ۹۰ ساله بیشترین امدادخواهی از فوریت‌های پزشکی اصفهان را داشتند

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: در ۸ ماهه امسال اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با حضور در ۱۶۱ هزار و ۷۹۰ ماموریت شامل ۱۲۱ هزار و ۸۰۹ ماموریت غیرتصادفی و ۳۹ هزار و ۹۸۱ حادثه رانندگی به بیماران و مصدومان این حوادث امدادرسانی کرد.

وی افزود: از مجموع حوادث رانندگی در این مدت ۲۸ هزار و ۵۱۶ مورد در مناطق شهریِ استان و ۱۱ هزار و ۴۶۵ مورد جاده ای بوده است.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه سال جاری بالگرد امداد هوایی اورژانس پیش بیمارستانی استان ۳۱ بار به پرواز درآمد و ۴۷ مصدوم و بیمار را ضمن ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل کرد؛ از مجموع این بیماران ۱۵ نفر مربوط به حوادث رانندگی و ۳ نفر مادر باردار بودند.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: تکنسین های فوریت های پزشکی استان اصفهان از اسفندماه سال قبل تا پایان آبان امسال به ۱۵ هزار و ۲۲۵ بیمار مشکوک به کرونا خدمت رسانی کردند که به طور میانگین ۷۰ ماموریتِ روزانه را شامل می شود.
وی با بیان اینکه در این مدت ۲۹۰ نفر از پرسنل اورژانس ۱۱۵ استان به بیماری کرونا مبتلا شدند، گفت: از مجموع امدادخواهانِ مشکوک به کرونا ۶۰ درصد مردان و ۴۰ درصد زنان بودند؛ که از این تعداد ۲ درصد مربوط به افراد ۱۱ تا ۲۰ سال، ۶ درصد ۲۱ تا ۳۰ سال، ۱۱ درصد افراد ۳۱ تا ۴۰ سال، ۱۱ درصد ۴۱ تا ۵۰ سال، ۱۳ درصد ۵۱ تا ۶۰ سال، ۱۸ درصد ۶۱ تا ۷۰ ساله، ۲۰ درصد ۷۱ تا ۸۰ سال، ۱۷ درصد ۸۱ تا ۹۰ و ۳ درصد افراد بالای ۹۰ سال بودند.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان یادآور شد: اورژانس پیش‌بیمارستانی این استان از ۱۵۳ پایگاه فوریت‌های پزشکی شامل ۷۷ پایگاه شهری، ۷۵ جاده ای و یک پایگاه امداد هوایی، ۹ اتاق فرمان و ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس برخوردار است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir