previous pauseresume next

۵۹ پرواز در سال ۹۵؛ عملکرد امداد هوایی فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در یک سال

بالگرد امدادی

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: در سال گذشته، بالگرد امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان، ۵۹ بار به پرواز درآمد و ۱۱۵ بیمار را به مراکز درمانی انتقال داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان در سال ۹۵ به ۱۸۴ هزار و ۷۲۰ ماموریت اعزام شدند و ۱۳۷ هزار و ۸۹۲ بیمار و مصدوم را پس از انجام اقدامات درمانی اولیه به بیمارستان، منتقل و ۲۹ هزار و ۹۱۷ نفر را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند.
وی با اشاره به افزایش ۱۷ درصدی ماموریت‌های اورژانس اصفهان در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، ۱۲۷ هزار و ۶۹۵ مورد، غیرتصادفی و ۵۷ هزار و ۲۵ مورد تصادفی بوده است.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: از کل ماموریت‌های تصادفی استان اصفهان در سال گذشته، ۴۲ هزار و ۸۸۳ مورد شهری و ۱۴ هزار و ۱۴۲ مورد جاده‌ای بود.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: در این مدت، بالگرد امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان ۵۹ بار به پرواز درآمد و ۱۱۵ بیمار را به مراکز درمانی انتقال داد که از مجموع این ماموریت‌ها، ۳۴ مورد مربوط به حوادث ترافیکی و ۳ مورد امدادرسانی به مادر باردار بوده است.
وی افزود: در سال گذشته، فوریت‌های پزشکی اصفهان، تعداد ۹ پایگاه را در سطح استان راه‌اندازی و ۲۵ نفر نیروی انسانی را به جمع پرسنل خود اضافه کرد.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: اورژانس ۱۱۵ استان اصفهان با بهره‌مندی از ۱۳۳ پایگاه شامل ۶۷ پایگاه شهری، ۶۵ جاده‌ای و یک پایگاه امداد هوایی، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۲ واحد اورژانس موتوری و یک پایگاه مستقر در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان به صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به شهروندان و مسافران است.

درباره اورژانس

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir