برقراری ۸ هزار و ۵۵۶ تماس تلفنی با اتاق فرمان ۱۱۵ فریدن در سه ماهه نخست امسال

فریدن

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، ۸ هزار و ۵۵۶ تماس تلفنی با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان فریدن برقرار شد که ۳۶۷ مورد از آنها به اعزام واحد امدادی منجر شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان فریدن، به ۳۶۷ ماموریت شامل ۲۴۸ ماموریت غیرتصادفی و ۱۱۹ تصادفی اعزام شدند؛ که از مجموع این ماموریت‌ها، ۲۵۸ مورد در مناطق شهری و ۱۰۹ مورد در جاده‌ها بوده است.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های تصادفی در این مدت، ۷۳ مورد جاده‌ای و ۴۶ مورد شهری و از مجموع ماموریت‌های غیرتصادفی ۲۱۲ مورد شهری و ۳۶ مورد جاده‌ای بود.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در سه ماهه امسال، ۳۳ بیمار قلبی، ۲۰ تنفسی و ۲۶ مصدوم ناشی از حوادث، از خدمات فوریت‌های پزشکی شهرستان فریدن، بهره‌مند شدند.
قاسمی خاطرنشان کرد: در این مدت، ۳۵۰ بیمار و مصدوم توسط واحدهای امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل و ۱۸ نفر توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.
وی با اشاره به برقراری ۸ هزار و ۵۵۶ تماس تلفنی با اتاق فرمان ۱۱۵ فریدن، گفت: در این مدت، ۸ حادثه ویژه اورژانسی در این شهرستان رخ داد.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان اظهار کرد: در بهار امسال، فوریت‌های پزشکی شهرستان فریدن، برای پوشش امداد- سلامت ایام نوروز، انتخابات و شب‌های قدر، ۹۶۸ نفر- ساعت و ۵۶۴ ساعت آمبولانس استقراری داشته است.
قاسمی، جمعیت شهرستان فریدن را بالغ بر ۵۳ هزار نفر عنوان کرد و افزود: فوریت‌های پزشکی این شهرستان، با برخورداری از ۲ پایگاه شهری و جاده‌ای، یک اتاق فرمان مشترک با بویین میاندشت، ۱۴ نفر پرسنل و ۲ دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر عملیاتی و یک دستگاه رزرو به صورت ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی به مصدومان و بیماران اورژانسی است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir