previous pauseresume next

واحدهای امدادی ۱۱۵ فریدون‌شهر در سه ماهه نخست امسال ۲۹۴ نفر را به بیمارستان منتقل کردند

فریدون شهر

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در سه ماهه نخست امسال، ۲۹۴ بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات درمانی اولیه توسط آمبولانس‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان فریدون‌شهر، به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، در شهرستان فریدون‌شهر، ۳۰۶ ماموریت فوریت‌های پزشکی انجام شد که از این تعداد، ۷۳ مورد تصادفی و ۲۳۳ مورد غیرتصادفی بوده است.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های غیرتصادفی در این مدت، ۱۳۹ مورد جاده‌ای و ۹۴ مورد شهری و از مجموع ماموریت‌های تصادفی نیز ۴۳ مورد جاده‌ای و ۳۰ مورد شهری بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در ماموریت‌های غیرتصادفی ۲۰۵ نفر بستری و ۱۸ نفر توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند؛ در ماموریت‌های تصادفی نیز ۸۹ مورد منجر به بستری در بیمارستان و ۹ مورد به صورت سرپایی درمان شدند.
قاسمی خاطرنشان کرد: در بهار امسال، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی در شهرستان فریدون‌شهر با ۴۷ مورد مربوط به بیماران قلبی، ۳۸ مورد تنفسی و ۳۷ مورد سکته مغزی بوده است.
وی با بیان اینکه در این مدت، بیشترین موارد حادثه رانندگی در این شهرستان مربوط به موتورسیکلت‌سواران بود، گفت: در سه ماهه امسال، یک مورد کمک به مادر باردار در زایمان به نام تکنسین‌‌های فوریت‌های پزشکی فریدون‌شهر ثبت شد؛ همچنین در تاریخ ۱۳ فروردین ماه، یک حادثه ویژه شامل مسمومیت ۴ نفر با گاز منوکسیدکربن را در این شهرستان شاهد بودیم.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به انتقال ۲۹ بیمار از مراکز بهداشتی به سایر بیمارستان‌ها توسط آمبولانس‌های فوریت‌های پزشکی فریدون‌شهر، یادآور شد: اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان در سه ماهه امسال، پوشش امداد- سلامت طرح نوروزی، انتخابات و مراسم نیمه شعبان را بر عهده داشتند.
گفتنی است، شهرستان فریدون‌شهر با جمعیتی بالغ بر ۵۲ هزار نفر، از دو پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی و ۱۴ نیروی متخصص فوریت‌های پزشکی برخوردار است.

درباره اورژانس

رفاهی پرسنل

مدیریت امور رفاهی دانشگاه

              تفاهم با شرکت طلوع سفر یاد

             تفاهم با موسسه فرهنگی ورزشی علی بن ابیطالب(ع)

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- چهار راه نظر - ابتداي نظر شرقي- مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: ۸۱۷۳۶۷۵۳۷۱            تلفن:۳۶۲۷۳۲۳۳-۳۶۲۷۷۹۸۴                    نمابر: ۳۶۲۴۰۰۸۸                              تلفن گویا: ۳۶۲۸۴۹۹۹                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir