مراسم بهره برداری از ۵ پروژه اورژانس در اصفهان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین در مراسم افتتاحیه ۵ پروژه اورژانس پیش بیمارستانی در استان گفت: در حال حاضر، مرکز فرماندهی عملیات فوریتهای پزشکی در هر دو شرایط عادی و بحران، فرماندهی عملیات های امدادرسانی را بر عهده دارد.

وی افزود: با راه اندازی اتوماسیون فرماندهی عملیات اورژانس، به محض تماس امدادخواه، آدرس وی بر روی صفحه نمایش قابل مشاهده است و به طور خودکار، نزدیکترین واحد امدادی برای اعزام به محل، مشخص می شود.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در این سامانه، مسیر حرکت آمبولانس، تمام زمانهای مربوط به اعزام، رسیدن به محل حادثه و سایر اقدامات ثبت و امکان پذیرش بیمار توسط تریاژ بیمارستان سریع تر مشخص می گردد، همچنین اطلاعات بیماران در سامانه اتوماسیون بشکل پرونده های دیجیتال به ثبت می رسد.

دکتر راستین خاطرنشان کرد: نرم افزار مذکور، امکان نمایش نقاط پر حادثه را نیز برای بهره برداری ارگان های مربوطه و کاهش حوادث ترافیکی داراست.

وی اظهار کرد: در کنار این سامانه یک آپ شهروندی طراحی شده که عموم مردم می توانند با نصب آن بر روی موبایل خود، از امکانات آن استفاده نمایند بطوریکه با گرفتن شماره ۱۱۵ آدرس آنها بطور خودکار برای کارشناسان اتاق فرمان نشان داده می شود.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان گفت: یکی دیگر از پروژه های اورژانس که امروز رونمایی شد، بی سیم دیجیتال به عنوان بزرگترین زیرساخت ارتباطی استان در حوادث است. این ارتباط بی سیم که با هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد تومان ایجاد شده است، بُعد مسافتی ۴۸۰ کیلومتر را در سطح استان اصفهان پوشش می دهد.

وی با بیان اینکه با سیستم دیجیتال یا DMR تمام نقاط کور مرتفع شده است، ادامه داد: برای این فناوری، ۱۴ تکرارکننده در کل استان نصب شد که برای هر یک از آنها، زحمات بسیار زیادی کشیده شده است. پیش از این بُعد مسافت در ارتباط بی سیم بسیار موثر بود و صدای بی سیم پارازیت زیادی به همراه داشت که همه این مشکلات برطرف شده است.

گفتنی است در این مراسم از طرح تله مدیسین برای ارسال اطلاعات بیمار از صحنه حادثه به اتاق فرمان اورژانس برای تصمیم گیری سریع پزشک اورژانس نیز رونمایی شد.

در ادامه این مراسم کلنگ زنی ساخت پایگاه اورژانس هوایی استان اصفهان در ورودی شهرشاهین شهر با حضور مسولین اورژانس کشورو خیرین محلی انجام شد.

آخرین پروژه امروز ، افتتاح ساختمان خیرساز پایگاه اورژانس هرند بود که به همت خیر محترم جناب آقای حسینعلی ذاکری انجام شده است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir