منوکسیدکربن در ۹ ماهه امسال جان ۱۰ اصفهانی را گرفت.

مسمومیت با گاز سمی منوکسیدکربن

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین گفت: از ابتدای بهار تا پایان فصل پاییز امسال تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به ۲۱۵ ماموریت امدادرسانی با موضوع مسمومیت با گاز سمی منوکسیدکربن اعزام شدند.

وی افزود: پرسنل ۱۱۵ در این مدت با حضور بر بالین مسموم شدگان با CO تعداد ۱۱۴ نفر از آنها را ضمن ارائه خدمات درمانی اولیه با آمبولانس به بیمارستان منتقل و ۹۱ نفر از آنها را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: متاسفانه در ۹ ماهه امسال ۱۰ شهروند بر اثر مسمومیت با منوکسیدکربن در استان اصفهان جان خود را از دست دادند که ۳ نفر از آنها از شهرستان اصفهان، ۲ نفر برخوار، یک نفر چادگان، یک نفر شاهین شهر و میمه، یک نفر فلاورجان، یک نفر لنجان و یک نفر از شهرستان نجف آباد بوده است.
دکتر راستین با بیان اینکه در این مدت ۴۸ درصد از ماموریت های امدادرسانی به مصدومان حادثه مسمومیت با CO مربوط به شهرستان اصفهان بود، یادآور شد: در سال ۹۸ تعداد جان باختگان ناشی از مسمومیت با گاز سمی منوکسیدکربن در استان اصفهان ۳۰ نفر بودند.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir