previous pauseresume next

موتورسواران ۱۸ تا ۲۴ ساله، بیشترین موارد امدادخواهان حوادث رانندگی در مبارکه بودند

مبارکه

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، ۴۶۲ حادثه رانندگی در شهرستان مبارکه رخ داد که موتورسواران ۱۸ تا ۲۴ ساله، بیشترین موارد امدادخواهان این حوادث بودند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی شهرستان مبارکه در سه ماهه نخست امسال، یک هزار و ۷۰۵ ماموریت شامل ۴۶۲ ماموریت تصادفی و یک هزار و ۲۴۳ ماموریت غیرتصادفی را انجام داد.
وی با بیان اینکه از مجموع حوادث رانندگی رخ داده در این مدت، ۳۴۲ مورد در نقاط جاده‌ای و ۱۲۰ مورد در نقاط شهری بوده است، افزود: متاسفانه موتور سواران ۱۸ تا ۲۴ ساله، بیشترین موارد حوادث تصادفی در شهرستان مبارکه بودند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در بهار امسال، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی با ۲۱۷ مورد مربوط به بیماران قلبی، ۱۳۰ مورد مصدومان حوادث، ۱۰۹ مورد بیماران تنفسی، ۸۷ مورد مسمومیت و ۷۴ مورد سقوط بوده است.
قاسمی خاطرنشان کرد: در این مدت، در مجموع ماموریت‌های غیرتصادفی ۹۱۳ نفر به بیمارستان منتقل و ۱۷۷ نفر توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی مبارکه به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند؛ از مجموع ماموریت‌های تصادفی نیز، ۴۰۹ مورد منجر به بستری و ۲۷ مورد به صورت سرپایی درمان شدند.
وی اظهار کرد: در سه ماهه امسال، تعداد ۹ مورد احیای موفق و ۱۰ ماموریت کمک به مادر باردار در زایمان نوزاد، به نام تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی این شهرستان به ثبت رسید.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان یادآور شد: در این مدت، تعداد ۱۸ حادثه ویژه از جمله ۶ تصادف و یک مورد غرق شدگی در این شهرستان رخ داد.
گفتنی است، شهرستان مبارکه با وسعتِ یک هزار و ۱۸ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان واقع شده است؛ فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از ۵ پایگاه، شامل ۳ پایگاه شهری- جاده‌ای، یک پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه شهری، یک اتاق فرمان ۱۱۵، ۷ دستگاه خودروی آمبولانس و ۲۳ نفر پرسنل به صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی به شهروندان است.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir