previous pauseresume next

موتورسواران ۱۸ تا ۲۴ ساله؛ بیشترین موارد حوادث رانندگیِ سال ۹۵در مبارکه

مبارکه

مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان مبارکه گفت: در سال ۹۵، موتورسواران ۱۸ تا ۲۴ ساله، بیشترین موارد حوادث رانندگی در مبارکه را به خود اختصاص دادند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان، ایرج ابوطالبی اظهار کرد: در سال گذشته، ۵ هزار و ۷۸۲ ماموریت فوریت‌های پزشکی در شهرستان مبارکه انجام شد که از این تعداد، ۴ هزار و ۲۱۸ ماموریت غیرتصادفی و یک هزار و ۵۶۴ ماموریت، تصادفی بوده است.
وی افزود: مجموع ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ در سال گذشته نسبت به سال ۹۴ از افزایش ۴۳ درصدی، ماموریت‌های غیرتصادفی ۴۷ و ماموریت‌های تصادفی از افزایش ۳۳ درصدی برخوردار بوده است.
مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان مبارکه تصریح کرد: از کل ماموریت‌های انجام شده در سال ۹۵، تعداد ۵ هزار و ۳۴۳ مورد منجر به بستری بیمار در بیمارستان شد و ۴۳۹ مورد در محل حادثه به صورت سرپایی توسط تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی درمان شدند.
ابوطالبی با بیان اینکه در این مدت، موتورسواران ۱۸ تا ۲۴ ساله، بیشترین موارد حوادث رانندگی در مبارکه را به خود اختصاص دادند، خاطرنشان کرد: در سال ۹۵، ۷۵۹ بیمار قلبی، ۱۷۳ بیمار تنفسی، ۹۴ بیمارِ ناشی از مسمومیت، ۴۸ بیمار سکته مغزی و ۱۳۷ مصدوم ناشی از حادثه شغلی از خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی مبارکه استفاده کردند.
وی با اشاره به ثبت ۲۱ ماموریت احیای موفق به نام تکنسین‌های اورژانس مبارکه در سال گذشته، افزود: این شهرستان در این مدت، ۵۰ حادثه ویژه را شاهد بود که ۱۳ مورد از این حوادث، مربوط به تصادفات با ۵۳ مصدوم، ۱۰ مورد مسمومیت با مونوکسیدکربن با ۱۹ مصدوم و ۴ مورد غرق شدگی بوده است.
مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان مبارکه با اشاره به آموزش طرح بها به ۶۲۷ نفر از گروه‌های هدف از جمله زنان خانه‌دار، کارمند، معلم، دانشجو و دانش‌آموز، افزود: پرسنل اورژانس ۱۱۵ مبارکه در سال ۹۵، پوشش امداد- سلامت برنامه ها و مراسم مختلفی از جمله طرح امداد نوروزی ۹۵، بازگشایی مدارس، هفته دفاع مقدس، دهه اول محرم، تاسوعا و عاشورا، اربعین حسینی، نمازهای عبادی- سیاسی جمعه، طرح امداد زمستانی و مانورهای لحظه صفر و زلزله را انجام دادند.
ابوطالبی با بیان اینکه شهرستان مبارکه با وسعت ۱۰۱۸ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان واقع شده است، گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از ۵ پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی، یک اتاق فرمان و ۲۴ نفر پرسنل به صورت ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات به مصدومان حوادث و بیماران اورژانسی است.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir